Yükleniyor...

Mt.Gox: Bitcoin Alımları Yakında Kaldığı Yerden Devam Edecek

Mt.

Mt.Gox’un resmî açıklamasına göre, geliştiriciler “transaction malleability” sorununa, çözmeye çalıştıkları süre içerisinde geçici bir çözüm yolu buldular. Bu gelişmeden sonra ise Mt.Gox, Bitcoin alımlarının, yeni uygulamaya koyacakları işlem sistemi ile, yakında kaldığı yerden devam edeceğini belirtti.

Mt.Gox yaptığı açıklamada, “Blockchain.info’daki arkadaşlara teşekkürler.” derken, Andreas Antonopoulos ve Ben Reeves’ i kastederek, şirketlerine yaptıkları yardımlar için ve gösterdikleri sıkı çalışma için teşekkür etti. İki şirket birbirine rakip konumda olsa da, konu Bitcoin olunca, rakipler bile birbirine yardım etmeye başladılar. Bu da Bitcoin ekosistemindeki dayanışmanın ve Bitcoin’i daha yukarılara taşıma isteğinin bir göstergesi olarak karşımıza çıkıyor.

Beklendiği üzere, Mt.Gox’un bu problemlerin aşırı yüklenmeden dolayı kaynaklandığını söyledikten sonra, günlük/aylık Bitcoin alımlarında bir işlem limiti koyulacağını da belirtmek isteriz. Bu şekilde aşırı yüklenme sorununa da bir çözüm getirilmiş oluyor.

Mt.Gox’un “transaction malleability” sorununa getirdiği çözümlerden biri olarak NTX ID (Normalized Transaction ID) uygulaması, değiştirilmesi mümkün olmayan hash dizinleri (özetler) asla değiştirilemeyen ve “transaction malleability” hatası çözülene kadar uygulanacak bir sistem. Ek olarak yeni Bitcoin alım prosedürleri gereğince, artık kullanıcılar giriş yaptıktan sonra e-posta ile girişlerini onaylamak zorunda olacaklar.

Mt.Gox’tan sonra aynı problemi yaşayan Bitstamp ve BTC-e exchange siteleri de bu problemi kısa sürede aşıp, Bitcoin alımlarını kabul etmeye devam ettiler.

Öne çıkarılan görsel, Mt.Gox’un karşılaştığı DDoS saldırıları ile ilgili bir resim. – BitcoinMagazine

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner