Yükleniyor...

Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles, Bitcoin Foundation’dan Ayrıldı

Mt.

Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles, Bitcoin Foundation yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti. Bu haberi Bitcoin Foundation şu şekilde yayınladı:

“Şu andan itibaren Mark Karpeles, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmiş bulunuyor. Bitcoin Foundation’ın kurucu üyesi olarak sağladığı değerli katkılardan dolayı minnettarız. Mt.Gox’un CEO’su olarak Mark Karpeles, endüstrideki 3 seçilmiş koltuktan birine sahip. Koltuğun başkasına devredilmesi ve diğer detaylar yakında açıklanacaktır.”

Mt.Gox, Bitcoin alımlarının yakında devam edeceğini söyledikten sonra, şu ana kadar hiçbir açıklamada bulunmadı. Mark Karpeles’in de Bitcoin Foundation’dan ayrılmasıyla ilgili haberimizi yayınladığımız sıralarda hiçbir açıklama yapılmazken, Mt.Gox Twitter hesabındaki tüm gönderiler silindi. Bu da kullanıcıları oldukça meraklandırdı.

Mt.Gox Bitcoin fiyatı şu anda en yüksek 348,98 dolar, en düşük 136,22 dolarda seyrediyor.

Mt.Gox, Bitcoin Foundation’un Gold Member üyeliği olan iki şirketten bir tanesiydi. (BitcoinStore ise Platinum Member olarak üyeliğini devam ettiriyor.) Karpeles yönetim kurulundan istifa etmiş olmasına rağmen, üyeliğin hala aktif olduğunu hatırlatmak istiyor.

Mt.Gox için bir çok Bitcoin Foundation üyesi negatif yönde kararlar alınmasını istese de, büyük bir çoğunluk da Mt.Gox’un Bitcoin Foundation için yaptıklarını ve katılımlarını takdir ediyor.

Mt.Gox ve yönetimi, herhangi bir illegal çalışma yapmadıkları ve suç işlemedikleri halde, bazı yatırımcılar tarafından bu şekilde lanse edilmiş ve müşteri ile Mt.Gox’un arasının açılmasına sebep olmuştu. Geliştirici ekip olağanca gücüyle sorunu halletmeye çalışırken, müşteri iletişimindeki kopukluklar, Mt.Gox’a olan güvenin sarsılmasına neden oldu.

Bu gelişme, Bitcoin Foundation’dan ayrılma kararlarından ikincisi oluyor. Hatırladığınız üzere, Ocak ayında Bitcoin Foundation başkanı Charlie Shrem, para aklama suçundan dolayı tutuklanmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner