Yükleniyor...
Sponsored

Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles tutuklandı

2014'teki çöküşte büyük rolü olduğu düşünülen ve pek çok Bitcoin kullanıcısının bir an önce yargılanmasını istediği Mt.

mtgx097

2014’teki çöküşte büyük rolü olduğu düşünülen ve pek çok Bitcoin kullanıcısının bir an önce yargılanmasını istediği Mt.Gox CEO’su Mark Karpeles, 1 Ağustos 2015 tarihinde Tokyo’da tutuklandı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Karpeles’in tutuklanma nedeni olarak 2014’teki Bitcoin fiyatlarında yaşadığı çöküşte Mt.Gox’taki hacimde manipülasyon yapması belirtildi. Mt.Gox piyasalardaki sert düşüşten sonra Karpeles 850.000 Bitcoin’in kaybolduğunu (200.000 BTC eski versiyon bir cüzdanda bulundu) açıklamıştı ve çoğu kullanıcının bakiyesi içeride kaldı. Karpeles’in kaybolan Bitcoinler ile ilgili bir ilişkisi olduğu savunuluyor.

Mt.Gox’un kapanmasının artından pek çok platformda kullanıcılarının paralarını geri alabilmeleri için çalışmalar yapılsa da bu çalışmalar henüz sonuca ulaşmış değil. Mt.Gox’un kapanmasının ardından Karpeles iflas koruma programına başvurmuştu ve elindeki tüm mallara el koyulmuştu. Çoğu kez medya aracılığı ile Mt.Gox zedelerden özür dilese de, kullanıcılar hâlâ Karpeles’i affetmiş değil.

Şu anda Karpeles için suç duyuruları olsa da, henüz somut delillere dayanan bir suçlama yok. Mt.Gox CEO’sunun tutuklanması ise, çoğu mecra tarafından Bitcoin üzerindeki kötü yönlü baskının bu tutuklama ile azalacağı yönünde.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x