Yükleniyor...

Mt. Gox Davasında Ödeme Günü Yaklaşıyor: 150.000 Bitcoin (BTC) Piyasayı Nasıl Etkiler?

Daha önce bildirdiğimiz üzere 15 Ekim günü, Mt.

Mt. Gox Davasinda Odeme Gunu Yaklasiyor 150.000 Bitcoin BTC Piyasayi Nasil Etkiler

Daha önce bildirdiğimiz üzere 15 Ekim günü, Mt. Gox borsasının alacaklılara bir geri ödeme planı sunması için son tarih. Borçlu olunan toplam değerin yaklaşık %15’i olan, 150.000’den fazla Bitcoin talep eden alacaklıların pazara potansiyel etkisi üzerine spekülasyon yapılıyor.

Mt. Gox Davası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Mt. Gox davası yıllardır devam ediyor ve bir kripto para borsasına karşı yapılan en büyük saldırı olmasa da, tartışmasız en büyüklerinden biri.

30 Haziran’da yayınlanan bir belgede Tokyo Bölge Mahkemesi, alacaklıların zararlarını tazmin etmek için geri ödeme planının son teslim tarihini 15 Ekim’e kadar uzatmaya karar verdi. Diğer bir deyişle, mahkeme bu süreyi tekrar ertelemezse, 15 Ekim’de alacaklıların BTC’lerini nasıl ve ne zaman almaya başlayacakları konusunda daha fazla netliğe sahip olacağız.

Şimdiye kadar, binden fazla alacaklı, hack sırasında kaybedilen BTC’nin yaklaşık% 15’ini temsil eden 150.000’den fazla bitcoin talep etti.

Mt.Gox Borsasının Piyasaya Etkisi

Yakın tarihli bir Twitter başlığında, tanınmış kripto para birimi savunucusu ve yatırımcı Mr. Whale, 15 Ekim’de alacaklılara 150.000 Bitcoin iade edilmesi durumunda piyasadaki potansiyel etkiyi tartıştı.

Mr. Whale esasen bu son tarihin defalarca geri çekildiğini ancak yine de “piyasalar üzerinde yaratabileceği yıkıcı etkiyi dikkate almak önemli” olduğunu belirtti.

Kullanıcı Mt. Gox, o zamanlar en büyük BTC borsasıydı ve Bitcoin işlemlerinin %70’inden fazlasından sorumluydu. Saldırı sırasında, bir Bitcoin yaklaşık 400 dolar değerindeyken, şu anda 10.000 doların üzerinde işlem görüyor ki bu %2400’den fazla bir artışa denk geliyor.

Herhangi bir alacaklının Bitcoin alma ihtimalinin çok düşük olduğunu da belirtmek gerekir. Son tarih, bir geri ödeme planının sunulması içindir.

150.000 Bitcoin şu anda 1,6 milyar doların üzerinde değerde. Geri ödeme sürecinin biraz zaman alacağı ve muhtemelen zamana yayılacağı beklenmektedir. Yine de, alacaklıların çoğunun muhtemelen kar elde etmek isteyeceği de düşünülmelidir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner