Yükleniyor...

Mt.Gox Davasında Son Gelişme: “Araştırmaların son günü 25 Şubat 2015 tarihine ertelendi”

Perşembe günü, Mt.

Perşembe günü, Mt.Gox web sayfasında yayınlanan duyuruya göre, “24 Nisan 2014 tarihinde Tokyo Mahkemesi, Mt.Gox’un iflas koruma programına başlanması ile ilgili konuyu görüştü.”

Bir süredir yaptığımız araştırmalara göre, Mt.Gox CEO’su Karpeles ve avukatları, iflas koruma programına başvurmak yerine şirketin direk kapatılması için Tokyo Mahkemesi’ne başvuruda bulunmuştu. Fakat mahkeme bu başvuruyu geri çevirmişti. Aslında mahkemenin bu red kararı, Mt.Gox’un kaybettiği Bitcoinlerin bulunması adına çok olumlu bir gelişme oldu. Ek olarak Mt.Gox için bazı yatırımcılar rehabilite çalışmalarının başlaması gerektiğinden bahsetmiş, hatta bununla ilgili savegox.com adlı bir internet sitesi kurdular.

Ancak alacaklılar arasında tam olarak bir anlaşmanın sağlanamaması ve iletişim eksiklikleri olması üzerine, mahkeme iflas koruma programını yürürlüğe sokacaklarını belirtti.

Dava 2015 Yılına Ertelendi

Her ne kadar bu haber alacaklılar için olumlu olsa da, yatırımcıların Bitcoinlerini geri almak için uzun bir süre sabretmesi gerekiyor. Mt.Gox’ta yapılan açıklamaya göre, araştırmalar için gereken süre, 25 Şubat 2015 tarihine ertelendi.

Yani Mt.Gox zedelerin 1 yıl süreyle daha araştırmaları beklemesi gerekecek. Mt.Gox’un kullanıcılarına yaşattığı büyük kayıplar yüzünden çoğu Bitcoin sever sabrını yitirdi ve bu konuda çalışmalara başladı. Fakat son yapılan rehabilitasyon çalışmaları da sonuç vermedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x