Yükleniyor...

Mt. Gox Mağdurları İçin Oylama Başladı

Mt.

mt gox odeem oylama

Mt. Gox alacaklıları, kayyum olarak atanan Nobuaki Kobayashi’nin Ekim ayına kadar çözümlenmesi amacıyla önerdiği taslak planını oylamaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Neredeyse on yıl öncesine dayanan hack olayında paralarını kaybeden mağdurlara kısmen geri ödeme yapma yolunda bir sonraki adım atıldı. Alacaklılar dün itibariyle, rehabilitasyon önerisini kabul edip etmeyecekleri konusunda oylamaya başlayabilirler. Başvuru sahiplerinin oylarını çevrimiçi olarak kullanmaları için son tarih 8 Ekim. Mütevelli heyetinden gelen bildirimde dikkat çekici bir şekilde şu ifadeler yer aldı:

“Oy kullanmazsanız, Rehabilitasyon Planı Taslağı’na karşı oy kullanmış sayılacaksınız.”

Oylama, çevrimiçi olarak, posta yoluyla ya da şahsen yapılacak. Teklifin geçmesi için en az %50 oy barajı gerekli olduğundan, oyların çoğunluğu aktif olarak kabul lehinde oy kullansa bile teklifin başarısız olma ihtimali bulunuyor.

Teklifin paydaşların çoğunluğu tarafından kabul edilmesi durumunda, bireyler iki seçenekten (erken veya nihai çözüm) hangisini kendileri için seçeceklerine karar verebilecekler. Oylama başarısız olursa, mütevelli ve yönetim kurulu planlamaya geri dönecek ve alacaklılar yeni bir teklifin hazırlanmasını bekliyor olacak. Bu teklifin oluşturulması için geçen yıllar düşünüldüğünde, bu şartların kabul edilmemesi, alacaklıları herhangi bir tazminat için daha da uzun süre beklemeye zorlayacaktır.

Mt. Gox alacaklıları, 2014 yılından bu yana sorunları için bir çözüm bekliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x