Yükleniyor...

Mt. Gox Mağdurlarına Yapılacak Bitcoin (BTC) Ödemeleri İçin Dijital Sistem Oluşturuluyor

Mt

mt. gox odemeleri mt. gox bitcoin btc

Mt. Gox rehabilitasyon programının mütevelli heyeti, geri ödeme sürecini dijitalleştirmek için hareket ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mt. Gox rehabilitasyon programı mütevelli heyetinden Nobuaki Kobayashi, saldırıya uğrayan borsadan ötürü mağdur olan herkesin çevrimiçi kayıt sürecine dahil olmasını istedi. Japon borsası, hack sırasında 800.000’e yakın Bitcoin (BTC) kaybetti ve bunun sadece 140.000 BTC’si kurtarılabildi. Mevcut fiyatlarla kalan Bitcoin 5,2 milyar dolar değerinde.

Sistem Ödemeyi Kolaylaştırmayı Hedefliyor

Heyet, 2018 yılında feshedilmiş borsanın kullanıcıları için çevrimiçi bir dosyalama sistemi başlattı. Sistem, davacıların oy kullanması ve Mt. Gox’tan ödemelerini alması için kullanılacak. Dosyalama sırasında alacaklılar, hacklenmeden önceki hesap ayrıntılarını ve Bitcoin varlıklarını onaylamak için bir alacaklı numarası aldı.

Çevrimiçi başvuru sahipleri için kayıt tamamlanırken Kobayashi, çevrimdışı davacılardan, talepte bulunurken aldıkları alacaklı numarasını kullanarak çevrimiçi dosyalama sistemine kaydolmalarını istedi. 15 Aralık’ta Kobayashi, halihazırda mahkeme incelemesi altında olan bir taslak planını mahkemeye sundu.

Mahkeme ve mütevelli heyeti yakında alacaklılardan geri ödeme planlarını oylamalarını isteyebilir. Dijital sistem, ödeme sürecini hızlandırmaya ve kolaylaştırmaya çalışacak.

Şimdiye kadar, kullanıcılar gecikmeden ötürü hayal kırıklığına uğradı. Çoğu zaman Mt. Gox ödemesi, ilgili BTC tasfiyeleri nedeniyle fiyat düşüşü korkusu uyandırdı. Yine de, kripto para piyasasının değeri büyüdükçe -dün 1 trilyon dolara ulaştı- alıcılar satış baskısını minimum zararla karşılayabilirler.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x