Mt.Gox Tamamen Kapanıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Mt.Gox Tamamen Kapanıyor

WSJ'nin haberine göre, Mt.

WSJ’nin haberine göre, Mt.Gox iflas koruma programı altında şirketi yeniden kurma projesinden vazgeçti ve Tokyo mahkemesinde şirketin kapatılmasıyla ilgili karar aldıklarını belirtti.  Bildiğimiz üzere Mt.Gox bir süredir iflas koruma programı ile ilgili verilerin toplanması için çalışmakta ve bu iflas koruma programı ile birlikte şirketi yeniden kurma senaryolarını göz önünde bulundurmaktaydı.

Mt.Gox sistemde gerçekleşen bir hack ile olduğunu düşündükleri 850.000 Bitcoin’in kaybolması olayının ardından, şirketin zarar görmemesi için iflas koruma programına başvurmuştu. Daha sonra yapılan derin araştırmalar sonucu 200.000 Bitcoin’in eski versiyon bir cüzdanda unutulduğu öğrenildi ve geriye bulunacak 650.000 Bitcoin kaldı. Bu Bitcoinlerin bulunması için Mt.Gox ve araştırmacılar kadar, Mt.Gox mağdurları da çalışmalarını sürdürüyordu. Bildiğimiz üzere mtgoxrecovery.com sitesi altında imza toplayan mağdurlar, araştırmaların derinleştirilmesi ve bir an önce Bitcoinlerine kavuşabilmek için çalışmalarını sürdürüyorlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

17 Nisan’da yapılacak olan sorgulamaya katılmayacaklarını söyleyen Karpeles’in avukatları, aslında bu gelişme ile bir nevi iflas koruma programından vazgeçtiklerini belirtmişlerdi. Tokyo’da yapılan kapatılma başvurusu ile de bu haberin doğruluk payı da artmış oldu.

CoinKolik olarak Mt.Gox ile ilgili gelişmeleri sürekli sizlere aktarmaktayız. Güncel haberleri sitemizden sürekli takip edebilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x