Yükleniyor...

Mt.Gox’a ABD Savcılığı Tarafından Dava Açıldı

ABD savcılığı tarafından Mt.

ABD savcılığı tarafından Mt.Gox’a son dönemlerdeki gelişmeler ve ödenmeyen borçlar yüzünden dava açıldı. Savcılıktaki anonim biri tarafından iletilen bilgiler, Wall Street Journal’den M.Matthews’in raporunda yer aldı.

Reuters’in konuyla ilgili araştırmalarından edindiği sonuçlara göre de, Baş Kabine Sekreteri Yoshihide Suga, “Bu noktadan itibaren finansal otoriteler, Maliye Bakanlığı ve diğer kuruluşlar, bu gelişmelerle ilgili bilgi toplamaktalar.

Mt.Gox CEO’su Karpeles kısa bir süre önce Bitcoin Foundation’daki yerinden ayrılmış, gerçekleşen olaylar sonrasında da Mt.Gox Bitcoin Community ve diğer Bitcoin kuruluşlarından da kınamalara maruz kalmıştı.

Reddit’te daha önceden de çıkan haberde de değinildiği üzere, Fox Haber Ajansı’ndan Kathryn Glass, Jon Fisher adındaki bir danışman ile Mark Karpeles’in konuşmasından bir bölümü elde etmeyi başarmıştı. Hatta Mark Karpeles, konuşmalarını gerçekleştirdiği evdeki masasının da anlık olarak resmini paylaşmıştı.

chat-log-lg
Karpeles ile Fisher arasında geçen konuşma. – Business Insider

Mark Karpeles’in, Reuters maillerine verdiği cevap ise şu oldu: “Kısa bir süre içerisinde resmî bir açıklama yapmak zorundayız. Firma için tam bir dönüm noktasındayız. Şu an için daha fazla bilgi veremeyeceğim.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x