Yükleniyor...

Mt.Gox’un Gerçek Yaratıcısı, Gizli Bir Bitcoin Projesi Üzerinde Çalışıyor

Tüm zamanların en iyi ve en ilginç pivotu olarak  Jed McCaleb'in kurduğu ve daha sonradan sattığı Mt.

Tüm zamanların en iyi ve en ilginç pivotu olarak  Jed McCaleb’in kurduğu ve daha sonradan sattığı Mt.Gox (Magic: The Gathering Online Exchange), bir anda dünyanın lider Bitcoin exchange sitesi olmayı başardı. Jed McCaleb, kriptopara birimlerinin işletiminde yasal güçlüklerle karşılaşmamak için, Tokyo’da yaşayan bir kaç Fransız girişimcisine Mt.Gox projesini sattı.

Fransız girişimciler tarafından yönetilen Mt.Gox firması, bir yıl içerisinde Bitcoin ticaretinde işlem hacmi bakımından lider sıraya geçti. Fakat, geçtiğimiz aylarda Bitcoin’le ilgili negatif gelişmelerden dolayı ve daha sonra Mt.Gox’un yaşadığı bir teknik aksaklıktan dolayı Bitcoin alımlarını geçici olarak durdurması, Mt.Gox’taki Bitcoin fiyatlarının oldukça düşmesine neden oldu. Şirket, Bitcoin alımlarını, “transaction malleability” adı verilen ve işlemlerin doğru olarak bitirilmesini engelleyen bir sorunla karşı karşıya oldukları için durduklarını açıkladı. Daha sonra Bitcoin Foundation’ın sorunu düzeltmek için çalışmalar yaptıklarını belirtmesinden sonra, diğer exchange siteleri de Bitcoin alımlarını geçici olarak durdurmuştu.

Her durumda Jed McCaleb, tüm bu yaşanan sorunlardan çok uzakta, çünkü kendisi ile Mt.Gox arasında hiçbir bağ bulunmamakta.

McCaleb tekrar bir proje hayata geçirmek için geri döndü ve Secretbitcoinproject.com adresinden yayınladığı mesaj ile yeni bir proje ile karşımıza çıkacağını belirtiyor:

“Mt.Gox’u birkaç sene önce sattığımda, Bitcoin, 1 dolardan daha az bir fiyatta işlem görüyordu. Bugün Bitcoin, çok daha farklı bir ortamda bulunuyor. Mt.Gox tutunabilmek için bir mücadele veriyor. Şu andan itibaren, Bitcoin ve sizin için daha iyi olacak bir şey geliştiriyorum.

Alfa tester arayışı içerisindeyim.

-Jed”

TechCrunch’ın aldığı duyuma göre, Jed McCaleb inzivaya çekilmiş bir halde ve fonları Skype ve mesajlar aracılığı ile kabul ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner