Yükleniyor...

Multicoin Capital, FTX’in Yaşadığı Sıkıntılardan Kötü Etkilendi

Multicoin Capital, FTX'in yaşamış oldu krizden önemli ölçüde etkilendi.

multicoin capital

Multicoin Capital, FTX’in yaşamış oldu krizden önemli ölçüde etkilendi.

Kripto odaklı risk sermayesi şirketi, FTX’in içinde bulunduğu likidite krizinden kötü etkilenmiş durumda.

Multicoin Capital Sıkıntı Yaşıyor

Risk sermayesi şirketinin yöneticileri Kyle Samani ve Tushar Jain tarafından firmanın ortaklarına gönderilen mektupta, şirketin toplam varlıklarının %10’unun FTX’te yer aldığı bilgisi paylaşıldı. Şirket, varlıklarını geri almayı başarabilmiş değil.

Mektupta, konuyla ilgili şu ifadeler yer aldı:

“Maalesef, FTX’teki varlıkların tümünü çekemedik. BTC, ETH ve USD de dahil olmak üzere çekilmeyi bekleyen varlıklar var. Bunlar FON AUM’unun yaklaşık %9,7’sini oluşturuyor”

Şirket, FTX para çekme işlemlerini durdurmadan önce borsada tutulan tüm varlıklarının yaklaşık %24’ünü çekebildi. Mektupta yüzdelere karşılık gelen dolar varlıklarının ne kadar olduğunun bilgisi ise paylaşılmadı.

Mektuba göre FTX, Coinbase ve Binance ile birlikte Multicoin Masker Fund’ın işlem yaptığı üç borsadan biri. Sam Bankman-Fried’ın borsası, yaşanan likidite krizinin ardından çöktü.

Binance, geçtiğimiz gün potansiyel bir satın alma işlemi için FTX ile anlaşmaya vardı. Multicoin Capital, Binance’in FTX’i satın alması halinde borsada kalan fonlarının hepsini geri almayı umuyor. Ancak anlaşmanın gerçekleşmemesi için hala bir olasılık söz konusu. Bu da şirketin varlıklarını geri alamama ihtimalinin hala ortada olduğunu gösteriyor.

Varlıkların FTX’te kalmasının yanı sıra Multicoin Capital, şirketin yerel token’ı FTT’de de bir pozisyona sahipti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner