Yükleniyor...

Multicoin Capital’in Fonu Geçtiğimiz Ciddi Kaybetti

Multicoin Capital'in yatırımcı mektubu gösteriyor ki şirketin serbest fonu geçtiğimiz yıl yüzde 91'den fazla kaybettirdi.

düşüş

Multicoin Capital’in yatırımcı mektubu gösteriyor ki şirketin serbest fonu geçtiğimiz yıl yüzde 91’den fazla kaybettirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yılın kripto paralar adına karanlık bir yıl olması sektörün her paydaşını etkiledi. Bununla birlikte Multicoin Capital’daki düşüşün ana sebebi ise FTX’in iflası.

Multicoin Capital’in Canı FTX’ten Çok Yandı

Geçtiğimiz 2022 yılının kripto paralar adına kabus gibi geçmesi sektörün tüm oyuncularını ciddi şekilde etkiledi. Bunlardan biri de Multicoin Capital oldu. Şirket gönderdiği bir yatırımcı mektubunda serbest fonun geçen yıl yüzde 91’den fazla kaybettirdiğini yazdı.

multicoin capital

Fonun performansı, şu anda iflas etmiş kripto borsası FTX’e doğrudan maruz kalma ve FTT ve Solana tabanlı tokenlerdeki varlıklardan ciddi şekilde etkilendi. şirketin yıllık yatırımcı mektubunun bir kopyasına göre, Multicoin Capital’in hedge fonu 2022’de yüzde 91,4 kaybetti.

Mektupta şunlar yazılıydı:

 “Fon, yılın başlarında LUNA ve Three Arrows Capital’in yıkıcı patlamalarından başarılı bir şekilde sıyrılırken, FTX hakkındaki patlayıcı ifşaatlardan ve müteakip piyasaya yayılan bulaşmadan kaçınmadık. 2021’deki olağanüstü yılın ardından, 2022’deki performansımız başlangıçtan bu yana en kötüydü.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x