Müşteriler Amazon'dan Kripto Para Satın Almak İstiyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Müşteriler Amazon’dan Kripto Para Satın Almak İstiyor

Finansal portal olan Investing'in gerçekleştirdiği ankete göre, e-ticaret devi Amazon müşterileri kripto para dahil olmak üzere Amazon'dan daha geniş bir ürün yelpazesini satın almak istiyor.

Amazon Kripto Para Alma

Finansal portal olan Investing’in gerçekleştirdiği ankete göre, e-ticaret devi Amazon müşterileri kripto para dahil olmak üzere Amazon’dan daha geniş bir ürün yelpazesini satın almak istiyor. Investing, ankete 1.000’in üzerinde Amazon müşterisinin katıldığını belirtiyor. Anket ile siparişler ve müşterilerin şirkete olan güven düzeyinin ölçümlenmesinin yanısıra, bir müşterinin Amazon markası altında hangi ürünleri satın almak istediği araştırılmış.

Her 100 Müşteriden 10’u Kripto Para Satın Almak İstiyor

Amazon müşterileri, Amazon markası altında ne tür ürünler satın almak istediklerini sorusuna oldukça ilginç cevaplar verdi. Ankete katılanların yüzde 12,7’si Amazon markası altında kripto para satın almak istediğini söylerken, yüzde 13,5’i tıbbi esrar, yüzde 9,3’ü reçeteli ilaçlar satın almak istediklerini söyledi. Katılımcıların yüzde 72,9’u bilgisayarlar, yüzde 10,6’sı kuponlar ve anlaşmalar satın almak istediklerini belirtti. Müşterilerin birden fazla seçenek seçmesine izin verilirken, ankete katılanlan yaklaşık üç katılımcıdan biri Amazon’dan her ay bir ürün satın aldığını bildirdi. Katılımcıların yüzde 43’ü ise artık alışveriş merkezlerinde alışveriş yapmadıklarını söyledi. Ankete katılan Baby Boomers kuşağı, her ay Amazon’da 102,14 dolar harcadıklarını bildirirken, X kuşağı 118,78 dolar, Milenyum kuşağı ise 123,49 dolar harcadığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz günlerde dev kripto para borsası Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao, Amazon’un kendi parasını çıkaracağını öne sürmüştü. Amazon’un kripto paralardan ziyade Blockchain teknolojisine ağırlık verdiği bilinen bir gerçek. 2018’in Kasım ayında Amazon, iki yeni Blockchain ile ilgili servisini Amazon Quantum Ledger Database’i (QLDB) ve Amazon Managed Blockchain’i duyurmuştu. QLDB, merkezi bir güvenilir otorite tarafından denetlenen saydam, değişmez ve kriptografik olarak doğrulanabilir işlem günlüğü sağlamak için tasarlanmış bir veritabanı. Managed Blockchain servisi ise kullanıcıların ölçeklenebilir bir Blockchain ağını ayarlamalarını ve yönetmelerini sağlayan QLDB ile çalışacak şekilde tasarlanmış bir ürün.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x