Yükleniyor...

Müzisyen Aphex Twin, NFT’sini 130.000 Dolara Sattı

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Aphex Twin, NFT olarak yeni bir parça yayınladı

muzisyen aphex twin nftsini 130 000 dolara satti 2

Elektronik müziğin önde gelen isimlerinden Aphex Twin, NFT olarak yeni bir parça yayınladı. Parça, 130.000 dolardan alıcı buldu. Sanatçı, satıştan elde edilen geliri çevrenin korunmasına yönelik projeler ile değerlendirmeyi planlıyor.

Aphex Twin Şimdi Ethereum’da

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aphex Twin’den Richard D. James de NFT patlamasına katıldı. Aphex Twin olarak bilinen öncü müzisyen, müziğinin tokenize edilmiş bir parçasını 130.000 dolara sattı.

James, parçayı Ethereum‘da NFT olarak bastırdı ve ardından Cumartesi gecesi NFT uygulaması Foundation’da 24 saatlik bir açık artırma olarak satışa çıkardı. Açık artırma, Pazar günü 129.178,08 dolar değerindeki 72 ETH ile kapandı. Kazanan teklif, artoninternet adlı bir kullanıcıdan geldi.

muzisyen aphex twin nftsini 130 000 dolara satti
Kaynak: Foundation

James, açık artırmaya çıkardığı “/afx\/weirdcore\<blockscanner>.” başlıklı parçasını Twitter üzerinden duyurdu. NFT ayrıca James’in uzun süredir birlikte çalıştığı Weirdcore’un video klibini de içeriyor.

Müzisyen, gelirin bir kısmının ağaç dikimi ve permakültür projelerine bağış gibi faaliyetlerde kullanılacağını doğruladı.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x