Yükleniyor...

Mystens Labs, Hisselerini FTX’ten Geri Aldı

İflas etmiş kripto para borsası FTX'in özel hisselerini Mystens Labs geri aldı.

ftx iflas

İflas etmiş kripto para borsası FTX‘in özel hisselerini Mystens Labs geri aldı.

FTX’in dava süreci ABD’de devam ediyor. Bununla birlikte FTX’in borsayı 2023’ün ikinci yarısında tekrardan başlatmayı düşündüğü açıklandı.

FTX’in Haklarını Mystens Labs Satın Aldı

FTX, bir yıldan kısa bir süre önce Mysten Labs’a yatırım yapmıştı ve şimdi Mysten Labs, FTX’in özsermaye hissesini ve Sui tokenlarını geri satın almak için 96 milyon dolar ödedi.

Geri satın alma işlemi, ABD İflas Mahkemesi tarafından onaylandı ve FTX‘in iflas işlemlerinin bir parçasıydı. Bu işlem, Mysten Labs’ın Sui Blockchain’ine odaklanmasını sağlayacak ve Sui projesine daha fazla yatırım yapmasına imkan tanıyacak.

FTX iflas mail

Mysten Labs Kurucu Ortağı ve CEO’su Evan Cheng, geri satın alma işlemi hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yeteneklerimize, teknolojimize ve ortaklıklarımıza duyduğumuz muazzam güveni ifade eden bu işlemi bitirmekten çok memnunuz.”

Cheng ayrıca, Mysten Labs’ın Sui Blockchain’ine ve diğer Blockchain projelerine olan bağlılığını vurgulayarak, “Geri satın alma işlemi, şirketimizin stratejik vizyonuyla tamamen uyumlu” şeklinde konuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner