Yükleniyor...

Nadir ve Lüks Araçlar Token Haline Gelecek

Dünyanın en seçkin dijital varlık borsası MERJ Exchange ile yatırım platformu CurioInvest arasındaki ortaklık sayesinde lüks otomobiller tarafından desteklenen token kamuya sunulacak.

lüks araclar token olacak

Dünyanın en seçkin dijital varlık borsası MERJ Exchange ile yatırım platformu CurioInvest arasındaki ortaklık sayesinde lüks otomobiller tarafından desteklenen token kamuya sunulacak.

Nadir ve lüks arabalar, geleneksel sanatları da yenerek dünyanın en iyi performans göstericileri arasında yer aldı. En son Knight Frank Lüks Yatırım Servet Raporuna göre, beş ve on yıllık bir süre boyunca, otomobiller yüzde 91 ve yüzde 288 getiri ile diğer tüm tahsil edilebilir varlıklardan daha iyi performans gösterdi.

MERJ Exchange ile CurioInvest, toplam ederi 200 milyon dolar üzerinde olan 500 araçtan oluşan koleksiyonu token haline getirmeyi planlıyor. Token’laştırılması planlanan ilk süper araba 1.1 milyon dolarlık bir Ferrari F12tdf olacak.

MERJ Exchange Strateji Başkanı Jim Needham, “MERJ Exchange bu şekilde dijital menkul kıymetleri destekleyebilen küresel olarak düzenlenmiş tek pazardır. CurioInvest, riskten korunma fonları ve varlık yöneticilerinden gelen talepleri tespit etti. MERJ Exchange ile CurioInvest, bu yatırımcılar için uçtan uca uyumlu bir erişim noktası oluşturabilir” ifadelerini kullandı.

Needham ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“Uganda’da yaşayıp daha sonra yatırım yaptığı aracı Stuttgart’ta saklayan, lüks aracı ise Liechtenstein’daki bir şirket tarafından token’laştırılan bir yatırımcıya denk gelebilirsiniz. Bu, bir araç olarak, blockchain teknolojisinin neler yapabileceğinin mükemmel bir örneğidir.”

Token ile Benzersiz Bir Yol

CurioInvest’in Kurucusu ve CEO’su Fernando Verboonen, “Çoğu yatırımcı seçkin varlık sınıflarını; hisse senetlerinden ve tahvillerden daha iyi performans göstermesi için beklemek ve izlemek zorunda kalıyor. CurioInvest ve MERJ, bu yatırımcılara bu varlıklara erişmek, token’laştırmak ve geleneksel menkul kıymetler piyasaları altyapısında mevcut olabilmeleri için benzersiz bir yol sunuyor” diye konuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x