Yükleniyor...

Nasdaq Borsası Symbiont Şirketini Destekliyor

Blok zinciri teknoloji şirketi olan Symbiont, 20 milyon dolarlık B serisi finansman turuna liderlik etmişti.

782000A5 A6A4 4DAB 8F45 19C895DD4FB8

Blok zinciri teknoloji şirketi olan Symbiont, 20 milyon dolarlık B serisi finansman turuna liderlik etmişti. Nasdaq borsası ise bu finansman turunda şirkete destek vermişti. Bu desteğin sebebi ilk başlarda anlaşılmasa da, ilerleyen süreçte iki şirketin ortak hareket ettiği ortaya çıktı. Nasdaq CEO’su Adena Friedman, bu hafta Nasdaq’ın kripto para ve blok zinciri kullanımına ilişkin de detaylı açıklamalarda bulundu.

Gizlenmeyen Ortaklık

Nasdaq Ventures, 2015 yılında blok zinciri şirketi Symbiont’a fon sağlama noktasında öncülük etmiş ve Citi Ventures, Galaxy Digital ve Raptor Group gibi şirketleri de bu fona katmıştı. Nasdaq’ın bu yardımından sonra Symbiont, Nasdaq’ı kurumsal bir ortak olarak tanımlamıştı.

Nasdaq’da akıllı sözleşme ve tokenizasyon gibi çözümleri arayan müşterileri için Symbiont şirketini öneriyor. Nasdaq Başkanı Gary Offner, şirket dünya genelinde ki 100’den fazla pazarımız için altyapı noktasında bize yardımcı oluyor, açıklamasını yapmıştı. Nasdaq ve Symbiont ortaklığı gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor. İki şirketin de üst düzey yetkilileri bu ortaklığın çok mantıklı bir karar olduğunu sürekli olarak belirtiyorlar.

Dışarıdan bakıldığında da, iki şirketin de birbirlerine katabilecek şeylerinin olduğunu görebiliyoruz. Son olarak şirketin ortağı Mark Smith gelecek planları hakkında ipucu vermiş ve blok zincirini dünyaya yaymak için Nasdaq’ın önemli rolü olduğunu belirtmişti. Şuanda Nasdaq kripto pazarına tam anlamıyla girmek için hazır olmasa da, ortaklık devam ettikçe borsanın varlıklara olan bakış açısı da değişecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner