Yükleniyor...

Nasdaq CEO’su “Kripto Hala Geleceğin Küresel Para Birimi Olabilir” Dedi

Nasdaq CEO'su Adena Friedman, Davos'a giderken 2019'un bir yıl sürecek bir yıkım ve inovasyon olacağını söyledi.

Nasdaq CEO Adena Friedman

Nasdaq CEO’su Adena Friedman, Davos’a giderken 2019’un bir yıl sürecek bir yıkım ve inovasyon olacağını söyledi. Kripto para birimlerinin dehalığın ve yaratıcılığın muazzam gösterimi olduğunu söyleyen Friedman, kripto paraların pratikte yarar bulmaları durumunda hala küresel bir para biri olabileceklerini kaydetti.

Kripto Paralar İnternet veya Segway Gibi Olabilir

Friedman, diğerleri gibi kripto para biriminin de klasik bir buluşun yaşam döngüsünün ilk aşamasından geçtiğine inanıyor.  Birçokları için bu gerçeklik son derece zorlayıcı. Son 1 yıl içinde kripto paraların toplam piyasa değeri 400 milyar doların üzerinde düştü. Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19 bin dolardan 3.200 dolara kadar düştü. Nasdaq CEO’su, bir sonraki iki olaydan birinin kripto paralar için de olacağını söyledi. Tıpkı internette olduğu gibi Friedman, yeniliğin yıllarca süren istikrarlı ve sürdürülebilir ticari ilerleme ve ekonomik yapıya entegrasyonun ardından pratik bir fayda sağlayabilir. Diğer olası şey ise Segway. Friedman, Segway’in geniş kabul görmeyi başaramadığını ve takas aracı sınırlı olduğu için ticari uygulamalarının sınırlı olduğunu söyledi.

Milyarlarca yatırım yapan bir sektör görmek, on binlerce güvenilir startup yapmak zordur. Çok başarılı olmayan bir kişisel ulaşım aracına kıyasla, kripto paralarda içtenlikle benimsenme yönünde ilerleme kaydedildi. Nasdaq CEO’su, “En karmaşık küresel yatırımcılardan bazıları da dahil olmak üzere, yatırımcıların son yıllarda dijital para birimlerine döktüğü devasa miktarı göz ardı etmek zor.” değerlendirmesinde bulundu. Sözlerine devam eden Friedman, böyle bir deha buluşun “ekonomimizde sürdürülebilir bir gelecek bulma fırsatını hakettiğini” sözlerine ekledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner