Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Altcoin Haberleri Nasdaq CEO'su "Kripto Hala Geleceğin Küresel Para Birimi Olabilir" Dedi

Nasdaq CEO’su “Kripto Hala Geleceğin Küresel Para Birimi Olabilir” Dedi

ABONE OL:google-news

Nasdaq CEO’su Adena Friedman, Davos’a giderken 2019’un bir yıl sürecek bir yıkım ve inovasyon olacağını söyledi. Kripto para birimlerinin dehalığın ve yaratıcılığın muazzam gösterimi olduğunu söyleyen Friedman, kripto paraların pratikte yarar bulmaları durumunda hala küresel bir para biri olabileceklerini kaydetti.

Kripto Paralar İnternet veya Segway Gibi Olabilir

Friedman, diğerleri gibi kripto para biriminin de klasik bir buluşun yaşam döngüsünün ilk aşamasından geçtiğine inanıyor.  Birçokları için bu gerçeklik son derece zorlayıcı. Son 1 yıl içinde kripto paraların toplam piyasa değeri 400 milyar doların üzerinde düştü. Bitcoin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 19 bin dolardan 3.200 dolara kadar düştü. Nasdaq CEO’su, bir sonraki iki olaydan birinin kripto paralar için de olacağını söyledi. Tıpkı internette olduğu gibi Friedman, yeniliğin yıllarca süren istikrarlı ve sürdürülebilir ticari ilerleme ve ekonomik yapıya entegrasyonun ardından pratik bir fayda sağlayabilir. Diğer olası şey ise Segway. Friedman, Segway’in geniş kabul görmeyi başaramadığını ve takas aracı sınırlı olduğu için ticari uygulamalarının sınırlı olduğunu söyledi.

Milyarlarca yatırım yapan bir sektör görmek, on binlerce güvenilir startup yapmak zordur. Çok başarılı olmayan bir kişisel ulaşım aracına kıyasla, kripto paralarda içtenlikle benimsenme yönünde ilerleme kaydedildi. Nasdaq CEO’su, “En karmaşık küresel yatırımcılardan bazıları da dahil olmak üzere, yatırımcıların son yıllarda dijital para birimlerine döktüğü devasa miktarı göz ardı etmek zor.” değerlendirmesinde bulundu. Sözlerine devam eden Friedman, böyle bir deha buluşun “ekonomimizde sürdürülebilir bir gelecek bulma fırsatını hakettiğini” sözlerine ekledi.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar