Yükleniyor...

Nasdaq Destekli Borsa Kripto İşlem Çiftlerini Açıkladı

Nasdaq destekli DX Exchange, 6 Ocak'ta attığı tweet'ler ile platformun piyasaya sürüldüğünü açıkladı ve mevcut işlem çiftlerini duyurdu.

Nasdaq Destekli Borsa

Nasdaq destekli DX Exchange, 6 Ocak’ta attığı tweet’ler ile platformun piyasaya sürüldüğünü açıkladı ve mevcut işlem çiftlerini duyurdu. Dijital ticaret platformu Nasdaq’ın Financial Information Exchange (FIX) protokolünü kullanıyor. Borsa kullanıcıları çeşitli büyük küresel şirketlerdeki hisse senetlerini kripto paralar ile satın alabilecekler. DX Exchange, Amazon, Baidu, Apple, Facebook, Google, Intel, Microsoft, Netflix, Nvidia ve Tesla’nın hisse senetlerinin platformda işlem görmeye hazır olacağını açıkladı.

Borsada Birçok Kripto Para ve Fiat Çifti Bulunuyor

Borsa ayrıca çeşitli kripto para biriminden kripto para birimi çiftlerine ve kripto para biriminden fiat çiftlerine destek verildiğini açıkladı. Yani şirket, platform kullanıcılarının Ripple (XRP) ile Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Euro, Yen ve ABD doları karşısında alım-satım yapabilecek. Litecoin (LTC) ile BTC, ETH ve USD ile alım-satım yapılabilecek ve Cardano (ADA) ise ETH, USD, Yen ve BTC işlem çiftleri sunulacak.

Estonya merkezli platform şu anda yalnızca Avrupa Birliği’nde piyasaya sürüldü ve dün DX’in kurucusu ve CEO’su tarafından atılan bir tweet’e göre, 2019’da ABD’deki müşterilere alım satım yapma sözü verildi. Tüm bunlarla birlikte 2018 Aralık ayında başka bir yeni kripto para borsası ErisX ise Nasdaq Ventures ve Fidelity’den 27.5 milyon dolar yatırım almıştı. 2018 Kasım ayında, Nasdaq ve ABD merkezli yatırım şirketi VanEck’in ortaklaşa bir dizi şeffaf, düzenlenmiş ve denetlenen dijital varlık ürününü piyasaya sürmek için bir ortaklık yaptıkları duyurulmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x