Yükleniyor...

Nayib Bukele Tekrar Seçilmek İstiyor

Kripto para ve Bitcoin denilince muhtemelen akla en çok gelen isimlerden olan El Salvador başkanı Nayib Bukele, yeniden seçilmek istiyor.

Nayib Bukele Tekrar Secilmek Istiyor

Kripto para ve Bitcoin denilince muhtemelen akla en çok gelen isimlerden olan El Salvador başkanı Nayib Bukele, yeniden seçilmek istiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nayib Bukele ismi hafızalara Bitcoin’i yerel para olarak kabul edilmesinin ardından kazınmıştı.

Nayib Bukele’nin Bitcoin Portföyü Zararda

Muhtemelen kripto para alanındaki en önde gelen yatırımcılardan biri olan ve aynı zamanda gerçek ekonomiye sahip gerçek bir ülkenin başkanı olan Nayib Bukele, Bitcoin’in ulusal para birimi olarak uygulanmasını ve ana kampanya mesajı olarak suçla mücadeleyi kullanarak yeniden seçilmek istiyor.

Bunun yanında El Salvador’un Bitcoin’i ulusal para birimi olarak benimsemesinin üzerinden bir yıl geçti. Bu süreçte 50 bin dolardan 19 bin dolara kadar gerileyen Bitcoin, El Salvador’un portföyüne eksi yazdı.

nayib bukele
Nayib Bukele’nin Bitcoin fiyatına göre alım noktaları Kaynak: NayibTracker

Nayib Bukele’nin Bitcoin fiyat çizelgesine göre alımlarını gösteren grafikte görüyoruz ki Bukele, Bitcoin alımlarına devam etmiş. Bu süreçte El Salvador’un Bitcoin portföyü ise yaklaşık 56 milyon dolarlık zarar etmiş. Bukele bu olumsuzluğa rağmen diğer seçimlerde Bitcoin’i yerel para olarak kabul edilmesini seçim planında kullanacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x