Yükleniyor...

Naziler Bitcoin Kullanıyor Uyarısı Yapıldı

Amerika Birleşik Devletler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Nazilerin ve diğer yerli teröristlerin faaliyetlerini desteklemek için Bitcoin (BTC) ve kriptopara kullandıklarına dair bir uyarı yaptı.

bitcoin naziler tarafından kullanılıyor

Amerika Birleşik Devletler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi, Nazilerin ve diğer yerli teröristlerin faaliyetlerini desteklemek için Bitcoin (BTC) ve kriptopara kullandıklarına dair bir uyarı yaptı. 15 Ocak’ta yapılan bir duruşmada ABD Evi Finansal Hizmetler Komitesi üyeleri kripto para ve iç terörizmi finanse etme konusundaki rolünü ele aldı. Kaliforniyalı Kongre Üyesi Brad Sherman, Nazilerin Bitcoin kullandığını iddia etti. Sherman, “Hamas kullanabiliyorsa Naziler de kullanabilir” diye konuştu.

Terör Grupları ve Bitcoin

New Jersey Ulusal Güvenlik ve Hazırlık Direktörü Jared Maples, yerli terör gruplarının önümüzdeki yıllarda BTC ve kripto para kullanımlarını artıracağını söyledi. Kongre Araştırma Servisi finans uzmanı Rena Miller ve Anti-Defamation League Kıdemli Başkan Yardımcısı George Selim Maples iddiasını destekleyerek Bitcoin’in popülerliğinin artmasının yasadışı kullanımına katkıda bulunacağını öngördü.

Rapora göre Selim, neo-Nazi “trolü” Andrew Auernheimer’in bağışlanan BTC ile zaten çok miktarda para aldığını kaydetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner