Yükleniyor...

Ne Zaman Bitcoin Almalıyız? Analist Açıkladı

Bitcoin (BTC) bir kez daha 9 bin doların üzerinde işlem görüyor.

analistler açıkladı bitcoin hodl

Bitcoin (BTC) bir kez daha 9 bin doların üzerinde işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yazının yazıldığı sırada 9 bin 508 dolarda yükselmişti. Yükselişe rağmen yine de kısa vadeli kazanç fikrini reddeden bazı analistler var ve şu anda sadece uzun vadede elinde tutmayı düşünenlerin Bitcoin alması gerektiğini söylüyor.

Hodling, ne olursa olsun Bitcoin veya herhangi bir kripto para birimi elinde tutma sürecidir. Fiyatın yükselip yükselmediği veya fiyatın düştüğü önemli değildir. Bazı analistler, bir rallinin hemen gerçekleşmeyeceğini ileri sürüyor. Tamamlanan halving, bazılarının Bitcoin’in 2017’de olduğu gibi yılı 20 bin dolarda bitirebileceğine inanmasına neden oldu ancak diğer endüstri uzmanları için Bitcoin’in gerçekten yükselmeye başlaması biraz zaman alacak.

Uzun Vadede Elde Tutma

Analistlerin bir kısmı, Bitcoin’i elde tutmanın önemine değiniyor. Kısa vadede yükseliş ve kazanç beklemeyen analistler, Bitcoin’i elinde tutanların ne olursa olsun kazanacaklarını ifade ediyor. Örneğin lider kripto para biriminin dakikalar içerisinde yüzde 10, yüzde 15 değer kaybı yaşaması, acemi yatırımcıları endişelendirebilmekte ve düşüş gelecek korkusuyla ellerindekileri satmasına neden olabilmektedir. İşte uzman analistler, bu tip davranışlara karşı insanları uyarıyor.

Yatırımcılar Korkabilir

Blockchain.com’da Araştırma Başkanlığı yapan Garrick Hileman da bu düşünceye sahip olan isimlerden birisi. Ona göre 2020 yılında yaşanan halving sonrasında farklı bir finansal dünya oluştu. Türev piyasası çok daha büyük ve daha önemli. Fakat yine de kısa vadede manipülasyon sonucunda fiyatın düşmesi yatırımcıları korkutabilir.

Bazı analistler ise günün sonunda, Bitcoin fiyatına karar veren Bitcoin vadeli işlemlerinden emin. Bu isimlerden birisi de IOV Labs CEO’su Diego Gutierrez Zaldivar. Bitcoin vadeli işlemlerinin uygulanmasının, kurumsal oyuncuların BTC’ye karşı bahis oynamalarına ve sonuçta spot piyasa davranışlarını 2017’nin sonunda olduğu gibi etkilemesine izin verdiğini belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner