Yükleniyor...

Neden Bitcoin Analistleri BTC Almak İçin Bu Seviyeleri İnanılmaz Bir Fırsat Görüyor?

Bitcoin fiyatının 7 bin doların altına düşmesi sürpriz oldu, ancak analistler arasında çok az endişe oluşturuyor, aslında, çoğu analist piyasanın hızlı bir şekilde iyileşeceğine inanıyor.

Neden Bitcoin Analistleri BTC Almak İçin Bu Seviyeleri İnanılmaz Bir Fırsat Görüyor

Bitcoin fiyatının 7 bin doların altına düşmesi sürpriz oldu, ancak analistler arasında çok az endişe oluşturuyor, aslında, çoğu analist piyasanın hızlı bir şekilde iyileşeceğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) Fiyatında Yaşanan Düşüş

Bugünkü piyasadaki düşüş Mart ortalarından bu yana Bitcoin’in genel yukarı yönlü hareketinde kayda değer bir değişime neden olmamıştır. Aslında, CoinMarketCap grafiğine bakıldığında, son birkaç hafta içinde birkaç kez 200-400 dolarlık düşüşlerin gerçekleştiğini, ancak nispeten hızlı bir şekilde geri döndüğünü gösteriyor. Bu nedenle, Bitcoin geri gelmeden önce bir veya iki gün boyunca 6.900 dolar civarında gezinebilir.

Fiyatların birkaç gün boyunca düşük kalabilir ancak çoğu analist daha düşük seviyeleri beklemiyor. Bu görüşü paylaşan kripto para analisti Pierre düşüncelerini şu şekilde açıkladı:

Fiyatın 7 bin doların üzerinde kalmasını umanlar hayal kırıklığına uğrayabilir, ancak daha büyük bir düşüş için çok az endişe edilmelidir.

https://twitter.com/pierre_crypt0/status/1248600453803388930?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1248600455724310529&ref_url=https%3A%2F%2Fbitcoinist.com%2Fwhy-bitcoin-analysts-see-this-dip-as-incredible-opportunity-to-buy%2F

Büyük Kazanç Sağlayacak Faktörler

Analistler, Bitcoin’in bir dizi yaklaşan olay nedeniyle önemli ölçüde kazanmaya devam edeceği iddiasında çok sağlam kalıyor. Ayrıca yaklaşan yarılanma, piyasayı yeniden şekillendirerek mevcut Bitcoin fiyatını daha değerli hale getirecektir. Görünüşe göre herkes protokolde yapılan basit bir değişikliğin piyasa büyük bir etkisinin olacağını kabul ediyor.

Ayrıca, ABD Federal Rezervinin büyüyen ekonomik krizi hafifletme girişimlerinin ABD Doları’na değer kaybı yaşatacağı korkusu artmaya devam ediyor. Her ne kadar Fed’in sadece 2.3 trilyon dolar basmasının yeterli olacağına inanılsa da, bu miktarın, ulusal borç ve fonlanmamış haklar gibi diğer devlet borçlarıyla birleştiğinde, bir düşüşün kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Dip Fiyatına Ulaşmış Olabilir

Sonuç ortada, hükümet bu programlara ödeme yapabilmek için daha fazla miktarda para basmak zorunda kalacaktır. Böyle bir hareket çok daha yüksek enflasyona neden olacak ve kesinlikle daha fazla Amerikalıyı kripto yatırımına yönlendirecek. Açıkça, Bitcoin bu durum dan en çok faydayı görecektir.

Dolayısıyla, Bitcoin’in şu anda dip fiyatına oturduğuna dair artan bir his var. Mevcut koşullar devam ederse, açıkça Bitcoin almak için çok iyi bir zaman gözüküyor. Ancak piyasanın volatil durumu ve riski yatırım yapmadan her zaman göz önünde bulundurulmalı ve çok iyi araştırma yapılmalıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner