Yükleniyor...

Nefesler Tutuldu, Yarın Mt. Gox Bilmecesi Çözülecek: 140.000 BTC’ye Ne Olacak?

Kötü şöhretli Mt.

mt gox

Kötü şöhretli Mt. Gox olayını çözmek için son tarih yarın. Gox davası 15 Aralık’ta uzun süredir devam eden arapsaçına dönmüş olay için olası bir sonuca işaret ediyor.

Mt. Gox davasının “rehabilitasyon planını” koordine etmek için son tarihi 15 Aralık, ancak etkilenenler daha fazla ertelenme yaşanmasından korkuyor. Çoğu kullanıcı kayıplarını almayı beklediklerini söylüyor. Fakat yine çoğu 15 Aralık’ta bilmecenin çözüleceğine dair umutlarını kaybetmiş durumda. Mt. Gox yarın kötü şöhretli hayatını 2,6 milyar dolarlık bir ödeme planıyla tamamlamaya hazırlanıyor. Ancak çok az kurban olumlu bir sonuç bekliyor.

140 Bin BTC’ye Ne Olacak?

Daha önce de haberini defalarca verdiğimiz üzere ödeme planının açıklaması sürekli olarak erteleniyordu. 15 Ekim 2020’de sunulması gereken geri ödeme planı 15 aralık 2020’ye ertelenmişti. Şimdi ise, bu planın sunulmasına sadece saatler kaldı. Şu an akıllarda tek bir soru var planın sunulması halinde durum piyasalara ayı etkisi yaratacak mı? Geri ödeme planı ile 2.6 milyar dolara karşılık gelen 140.000 BTC’nin mağdurlara ödenmesi bekliyor.

Bu BTC’lerin piyasaya sürülmesi halinde Bitcoin’de ve kripto para piyasasında ciddi bir düşüş yaşanabileceğine dair korkular var. Mağdurların BTC’leri aldıktan sonra kar etme amacıyla satacağı ve bunun da ciddi bir satış baskısı oluşturacağı düşünülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner