Anasayfa Kripto Para Haberleri Nefret Söylemi Yapan Bu Kişiye, Bitcoin Cash (BCH) İle Bağışlar Yağdı

Nefret Söylemi Yapan Bu Kişiye, Bitcoin Cash (BCH) İle Bağışlar Yağdı

ABONE OL:google-news

YouTube, nefret söylemi yaptığı gerekçesiyle YouTuber Stefan Molyneux’u yasaklayınca; destekçiler Molyneux’un BCH bağış adresine 60.000 dolar değerinde Bitcoin Cash bağışladı.

Pazartesi gününden bu yana, Molyneux 11 ayrı bağış aldı ki en büyüğü 120 BCH idi, bu da yaklaşık 26.636 doların değerinde idi. Ancak Molyneux’a bağışta bulunulan tek kripto para birimi bu değil. Aynı zamanda Bitcoin, Ethereum, Dash, Skycoin, Dogecoin ve Monero gibi paralarla da destek oldular.

Bir YouTube sözcüsü ise yasaklanan kanalların “politikalarnı tekrar tekrar veya açık bir şekilde ihlal ettiklerini” söyledi.

Molyneux kimdir diye soranlara; 53 yaşında bir Kanadalı milliyetçidir ve podcast yayıncılığının yanı sıra, şimdi de eski YouTuber’dır. Sivil Toplum Örgütlerinden bazıları  Molyneux’un videolarını “kasıtlı olarak uzun ve başıboş monologlar” olarak nitelendiriyor.  Molyneux’a göre o YouTube’da haksız olarak yasak görüyor.

Paypal ve geleneksel kredi kartı işlemcileri, aşırı sağcı grupların bir kısmına ödemeleri kestikten sonra, 2017’de Bitcoin aşırı sağcılar arasında popüler olmuştu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Türkan Babacan
Türkan Babacanhttps://www.coinkolik.com
Uzun yıllardır İngilizce dilinde çevirmenlik, tercümanlık, bakanlıklarda proje danışmanlıkları yapan Türkan, aynı zamanda iyi düzeyde İspanyolca da bilmektedir. Şimdilerde hukuk eğitimi görmekle beraber, çok yönlü olmayı sevmekte, bir süredir kripto para birimi alanında çeviri ve haberler üzerine uzmanlaşmaya çalışmaktadır. Bu disiplinleri birleştirerek bilişim hukuku üzerine bir yüksek lisans eğitimi hedeflemektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

916BeğenenlerBeğen
404TakipçilerTakip Et
17,357TakipçilerTakip Et
567AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar