Yükleniyor...

Nefret Söylemi Yapan Bu Kişiye, Bitcoin Cash (BCH) İle Bağışlar Yağdı

YouTube, nefret söylemi yaptığı gerekçesiyle YouTuber Stefan Molyneux'u yasaklayınca; destekçiler Molyneux'un BCH bağış adresine 60.

stefan

YouTube, nefret söylemi yaptığı gerekçesiyle YouTuber Stefan Molyneux’u yasaklayınca; destekçiler Molyneux’un BCH bağış adresine 60.000 dolar değerinde Bitcoin Cash bağışladı.

Pazartesi gününden bu yana, Molyneux 11 ayrı bağış aldı ki en büyüğü 120 BCH idi, bu da yaklaşık 26.636 doların değerinde idi. Ancak Molyneux’a bağışta bulunulan tek kripto para birimi bu değil. Aynı zamanda Bitcoin, Ethereum, Dash, Skycoin, Dogecoin ve Monero gibi paralarla da destek oldular.

Bir YouTube sözcüsü ise yasaklanan kanalların “politikalarnı tekrar tekrar veya açık bir şekilde ihlal ettiklerini” söyledi.

Molyneux kimdir diye soranlara; 53 yaşında bir Kanadalı milliyetçidir ve podcast yayıncılığının yanı sıra, şimdi de eski YouTuber’dır. Sivil Toplum Örgütlerinden bazıları  Molyneux’un videolarını “kasıtlı olarak uzun ve başıboş monologlar” olarak nitelendiriyor.  Molyneux’a göre o YouTube’da haksız olarak yasak görüyor.

Paypal ve geleneksel kredi kartı işlemcileri, aşırı sağcı grupların bir kısmına ödemeleri kestikten sonra, 2017’de Bitcoin aşırı sağcılar arasında popüler olmuştu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner