Yükleniyor...

NEM’in Symbol Platformu Nihayet Başlatıldı

Yeni bir ticaret platformu olan Symbol, nihayet New Economy Movement tarafından piyasaya sürüldü.

nem symbol

Yeni bir ticaret platformu olan Symbol, nihayet New Economy Movement tarafından piyasaya sürüldü.

Başlangıçta 15 Mart’ta bir lansman gerçekleştirmesi planlanan Symbol platformu, neredeyse dört yıllık geliştirmenin ardından nihayet ana ağda.

Proof of stake kurumsal sınıf blok zinciri, güvenlik token’ları olarak hareket edebilen yapılandırılabilir özelliklere sahip özel kripto varlıklarının oluşturulmasını sağlar. Mart 2015’te piyasaya sürülen orijinal NEM blok zincirinin bir evrimidir.

NEM Group CEO’su David Shaw şunları söyledi:

“Symbol Mainnet, NEM’in heyecan verici hikayesinin bir sonraki bölümünün başlangıcını işaret eden bir tarih olan 17 Mart 2021’de resmen yayına girdi. Symbol, NEM NIS1’in yanında yer alacak ve NEM’i resmi olarak iki zincirli bir ekosistem haline getirecek.”

Olayla ilgili bir forum gönderisine göre beklenmedik düğüm davranışına neden olan bir ağ yapılandırma sorunu nedeniyle platformun hayata geçirilmesi ertelenmişti.

Özel Varlık Tokenizasyonu

Sembol, gayrimenkulden fikri mülkiyete, emtialara veya hisse senetlerine kadar her türlü varlığın düzenlenmiş bir güvenlik token’ı olarak belirtilmesine izin verecektir. Duyuru detaylandırıldı:

“Platform, yapılandırılabilir özellikler ve benzersiz bir tanımlayıcı ile özelleştirilmiş dijital varlıkların oluşturulmasına olanak tanır ve bir protokol düzeyinde mantık tabanlı hesap veya varlık tabanlı kısıtlamaları uygulayabilir.”

“Mozaik” adı verilen bir özellik, token’laştırılmış diğer herhangi bir varlığın hisselerini temsil edebilecek bu özel varlıkların oluşturulmasına izin verecektir. Duyuruya göre, her mozaik yapılandırılabilir özelliklere ve benzersiz bir tanımlayıcıya sahip olacak.

12 Mart’ta NEM, Symbol’nin yerel XYM tokenlerini NEM sahiplerine airdrop ile hediye etmek için kendi blok zincirinin anlık görüntüsünü aldı. XEM sahipleri, anlık görüntü sırasında sahip oldukları bakiyeye eşit bir XYM bakiyesi alacaklar.

XYM token’ı, işlemleri işleyen ve kaydeden genel düğümler ağını teşvik etmek amacıyla işlemlerin ücretini ödemek için kullanılacaktır. Airdrop, Binance, Bittrex, Poloniex, HitBTC ve KuCoin dahil olmak üzere bir dizi büyük borsa tarafından desteklendi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x