Anasayfa Haberler NEO'nun Kurucu Ortağı Ethereum'un Bitcoin'i Geçeceği Görüşünde

NEO’nun Kurucu Ortağı Ethereum’un Bitcoin’i Geçeceği Görüşünde

Toplam piyasa değeri bakımından her geçen gün eriyen NEO, diğer kripto paralara kıyasla daha hızlı, daha iyi ve daha fazla işlem yeteneği ile ön plana çıkıyordu. 2017 yılının boğa koşusu sırasında durdurulamaz potansiyeliyle en değerli ilk 10 kripto para birimi arasında yer alan NEO, Çin’in Ethereum’u olarak isimlendirilir olmuştu. Kripto para birimi şu anda 458 milyon dolar toplam piyasa değeri 17. sırada yer alıyor.

NEO’nun Fiyatı ve Piyasa Değeri Umurumda Değil

CCN ile yaptığı röportajda NEO’nun piyasa değerindeki düşüş kendisine katırlatılan projenin kurucu ortağı Erik Zhang, kripto para biriminin fiyatının ve toplam piyasa değerinin umurunda olmadığını söyledi. Geleneksel finans kurumlarının Blockchain çabalarıyla ilgili bir soruya Zhang’in cevabı ise oldukça netti. Ona göre geleneksel finans kurumlarının Blockchain alanında başarı elde etmeleri mümkün değil. Çünkü Blockchain’in niteliği ademi merkeziyetçilik yolula güvenin sağlanması ve transfer maliyetinin azaltılması yönünde. Geleneksel finans kurumlarının niteliği ise merkezi bir otorite kurarak güven oluşturmak. Zhang, bu iki fikrin birbirine aykırı olduğu ve bir araya gelmesinin zor olduğunun altını çiziyor.

Kripto para endüstrisindeki mevcut durumla ilgili olarak NEO’nun kurucu ortağının verdiği cevaplar ise kesinlikle dikkat çekici. Zhang, endüstrinin büyümeyi başarması için düşük performans gösteren projelerin kaybolması gerektiği görüşünde. Röportaj sırasında yaşanan en ilginç diyalog ise Zhang’in Ethereum’un er ya da geç Bitcoin’i geçerek ilk sıraya oturacağı yönündeki öngörüsü oluyor. Ona göre Ethereum için süreç kolay yürümeyecek ve NEO gibi birçok projeyle ciddi bir rekabetle karşı karşıya kalacak.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Halil Sarıhttps://www.coinkolik.com
Bitcoin (BTC) sevdalısı, fanı, savunucusu ve yatırımcısı. Blockchain teknolojisine de ilgili Coinkolik editörü.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
55,387.003.21%