Yükleniyor...

Nepal’den Talimat: Kripto Web Siteleri Kapanıyor

Nepal'in Telekomünikasyon Kurumu, tüm internet servis sağlayıcılarına kripto ile ilgili tüm faaliyetleri önleme talimatı verdi.

Nepalden Talimat Kripto Web Siteleri Kapaniyor

Nepal’in Telekomünikasyon Kurumu, tüm internet servis sağlayıcılarına kripto ile ilgili tüm faaliyetleri önleme talimatı verdi.

Nepal yetkilileri, kripto para birimi ile ilgili faaliyetleri engellemek için adımlar atmaya devam ediyor. Eylül 2021’de ülkenin merkez bankası, ticaret ve madencilik dahil olmak üzere kripto para birimi faaliyetlerini yasakladı. Nisan 2022’de Nepal’in Telekomünikasyon Kurumu, kripto para birimi gibi yasa dışı faaliyetlere katılan herkes hakkında halktan bilgi istedi. Şimdi de kripto bağlantılı web sitelerine engel getiriyor.

Nepal, Kripto Web Sitelerinin Kapatılması için Talimat Verdi

Nepal Telekomünikasyon Kurumu, tüm internet servis sağlayıcılarına (İSS’ler) kriptoyla ilgili web siteleri, uygulamalar veya çevrimiçi ağları çalıştırmayı ve yönetmeyi önleme talimatı verdi.

Son uyarı, platformlarında kripto ile ilgili herhangi bir faaliyetin gerçekleşmesi halinde İSS’lere ve e-posta hizmet sağlayıcılarına karşı yasal işlem tehdidinde bulunuyor. Bildirimde, ülkede yasadışı olan dijital para birimi işlemlerinin son günlerde arttığı belirtildi.

Kripto ile tüm yasaklara rağmen Nepal’in Chainalysis’in 2022 Küresel Kripto Benimseme Endeksi‘nde Birleşik Krallık ve Endonezya gibi ülkelerin önünde 16. sırada yer aldığını da hatırlatalım. Türkiye ise 154 ülkenin yer aldığı bu sıralamada Türkiye, 12. sırada bulunuyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner