Yükleniyor...

New York Başsavcısı, Celsius’un Eski CEO’suna Dolandırıcılık Davası Açtı

New York başsavcısı, iflas eden kripto kredi şirketi Celsius'un eski CEO'suna, yatırımcıları dolandırdığı gerekçesiyle dava açtı.

new york 3

New York başsavcısı, iflas eden kripto kredi şirketi Celsius’un eski CEO’suna, yatırımcıları dolandırdığı gerekçesiyle dava açtı.

Şirketin eski CEO’su Alex Mashinsky, dolandırıcılık davasıyla karşı karşıya kalacak.

New York Başsavcısından Dava

Başsavcı Letitia James’in şikayetinde şu ifadeler yer aldı:

“Celsius’un çöküşü, birçok kişiyi çaresizlik ve mali yıkım içinde bıraktı.
Celsius’un iş modeli sürdürülemez. Şirket, güvenli krediler ve yatırımlar yoluyla yeterli gelir elde edemediğini anlayınca, kurumsal yatırımcılara teminatsız krediler vermeye ve regülasyonlara tabi olmayan DeFi protokollerinde riski stratejiler uygulamaya başladı.
Celsius’un eski CEO’su Alex Mashinsky, yatırımcıları finansal özgürlüğe ulaştırma sözü verdi. Ancak onları finansal yıkıma sürükledi”

James ve ofisi, Mashinsky’nin şirketin yönetiminde 11 milyar dolar olduğunu belirterek yatırımcıları kandırdığını iddia etti.

Dava, Mashinsky’nin New York eyaletinde herhangi bir işi yönetmesini yasaklıyor.

Celsius, kullanıcıların kripto mevduatlarına yüksek faiz oranları sunarken, bunları geleneksel bankalara benzer bir biçimde tanıtıyordu. Ancak bu hesapların belirli bir sigortası mevcut değildi. Firma, Terra ekosisteminin çöküşüyle birlikte derin bir krize girdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x