Yükleniyor...

New York Başsavcısı, Kripto Para Yatırımcılarını Uyardı

New York Başsavcısı Letitia James, kripto para yatırımcılarına, Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklama ile uyarılarda bulundu.

letitia

New York Başsavcısı Letitia James, kripto para yatırımcılarına, Twitter üzerinden yayınladığı bir açıklama ile uyarılarda bulundu.

Letitia James, yapmış olduğu açıklamada, kripto paraların risklerine dikkat çekti. James’e göre, dijital varlıklara yatırım yapmak pek ihtiyatlı bir seçenek değil.

James’in yayınladığı bu tweet, New York Başsavcılığı Ofisi’nin, kripto para konusunda kullanıcıları uyarmasının hemen ardından geldi.

New York Başsavcısı konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Dijital para birimlerine yatırım yapmanın büyük riskleri söz konusudur. Bu nedenle tüm New York’luları ve ülke çapındaki tüm yatırımcıları bu istikrarsız pazara yatırım yapmanın güvenli olmadığını ve yıkıcı kayıplara neden olabileceği konusunda uyarıyorum.

Kripto para ticaretini kolaylaştıran tüm kuruluşları uyarıyoruz. kurallara uymayacak olursanız, operasyonlarınızı durdurma konusunda tereddüt etmeyeceğiz.”

James’in bu yorumları, açıkça Tether ve Bitfinex gibi kripto para şirketlerine gönderme içeriyordu. Geçtiğimiz günlerde Tether ve Bitfinex, para cezası ödeyerek anlaşma yoluna gitmişlerdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x