New York Coinbase'e Yeşil Işık Yaktı! • Coinkolik
Yükleniyor...

New York Coinbase’e Yeşil Işık Yaktı!

Dev kripto para borsası Coinbase, kripto para sektöründeki karmaşık düzenleyici engellerinden ilkini aşarak önemli bir başarı elde etti.

Kripto Para Borsası Coinbase

Dev kripto para borsası Coinbase, kripto para sektöründeki karmaşık düzenleyici engellerinden ilkini aşarak önemli bir başarı elde etti. Şirketin kurumsal kanadı Coinbase Custody Trust Company, bağımsız “nitelikli sorumlu” olarak çalışmak üzere New York Eyaleti düzenleyicilerinden onay aldığını duyurdu.

Coinbase Nitelikli Sorumlu Olarak İşletilebilir

Nitelikli bir sorumlu, bir bankayla benzer şekilde çalışır; öyle ki bazen “kasa banka” olarak anılır ve bir vakıfın ya da bir kişinin parasını, hisselerini ve benzer yatırım araçlarını kasa olarak tutar. Genel olarak bir kasa bankasının amacı hırsızlığı veya fon kaybını en aza indirmektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CoinBase, bu statüye kavuşan ilk kripto para birimi şirketleri arasında yer alıyor. Benzer bir şekilde BitGo da kısa süre önce Güney Dakota Bankacılık Bölümü’nden onaylı bir nitelikli sorumlu olarak çalışmak için onay almıştı.

Coinbase Custody Trust Company, yasal olarak Coinbase’den ayrı bir şirkettir. Bu, kendi fonlarının ve hesaplarının mevcut sermayeden ve Coinbase tarafından tutulan fonlardan ayrı olarak düzenleneceği anlamına geliyor.

Söz konusu gelişme Coinbase ürünlerinin kullanıcılarını etkilemeyecek, ancak önümüzdeki aylarda daha büyük katılımcılar için yeni seçenekler ve ürünler sunulabilir.

Coinbase’in benzer bir lisans için AB gibi diğer bölge ve ülkelerdeki düzenleyicilerdende talepte bulunup bulunmayacağı şimdilik bilinmiyor. New York Finansal Hizmetler Dairesi’nin açıklamasına göre şirket ayrıca kripto varlıklarını korumada yasal olarak yetkili.

Coinbase’e göre bu gelişme müşterilerinin büyük bir çoğunluğunun kripto para alanında yasal olarak işlem yaptıklarından emin olmak için önemli bir etmen.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x