Yükleniyor...

New York Düzenleyicisinden Signature Bank Açıklaması

New York düzenleyicisi Signature Bank'in kripto yüzünden batmadığını söyledi.

signature bank sorusturma

New York düzenleyicisi Signature Bank‘in kripto yüzünden batmadığını söyledi.

ABD’de geçtiğimiz haftalarda kripto bağlantılı bankaların başarısızlıkları gündem olmuştu. Bununla birlikte bazı kripto kuruluşları bankalarda bulunan fonlarını başka şekilde saklama kararı aldı.

New York Düzenleyicisi Signature Bank’in Kripto Yüzünden Batmadığını Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD’de bazı yüksek profilli bankaların batması finansal sistemin hasar alıp almadığını sorgulatmıştı. Batan bankaların kripto varlıkları ise gündem konusu olmuştu. Bununla beraber bazı kripto kuruluşları, batan bankalardaki kripto fonlarını kurtarmak için başka çözümler üretti.

New York düzenleyicisi son yaptığı açıklamada ise Signature Bank‘in kripto yüzünden batmadığını söyledi.

avrupa duzenleyiciler abd

Eski Temsilci Barney Frank, New York Mali Hizmetler Departmanını bankanın dijital varlık endüstrisine erken katılımı nedeniyle eleştirdi. Adrienne Harris, Signature Bank’in kripto endüstrisine maruz kalması nedeniyle başarısız olduğu düşüncesini çürütmek için kongre komitesinin huzuruna çıktı.

Harris, Signature Bank müşterilerinin bankadan paralarını çektiğini belirtirken, bu durumun kripto ile ilgili olmadığını ifade etti. Maxine Waters, Signature Bank’ın çöküşünde kripto para biriminin rol oynayıp oynamadığı konusunda baskı yaparken, Harris’in yaptığı açıklamalar ABD’de stablecoin’lere uyarlanmış bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için mevzuatla ilgili bir duruşma sırasında yaşandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x