Yükleniyor...

New York’ta Stablecoin ile Kefalet Ödeme Önerisi Sunuldu

New York milletvekili Latrice Walker, belirli stablecoin’lerin kefalet ödemesi olarak kabul edilmesini öneren yeni bir yasa tasarısı sundu.

abd baskilari stablecoinler

New York milletvekili Latrice Walker, belirli stablecoin’lerin kefalet ödemesi olarak kabul edilmesini öneren yeni bir yasa tasarısı sundu. 

Walker, dolara sabitlenmiş stablecoin’lerin kefalet ödemeleri için yasal bir ödeme yöntemi olarak kabul edilmesini sağlayacak yeni yasa tasarısını meclise getirdi. Demokrat Latrice Walker tarafından 10 Mayıs’ta sunulan bu yasa tasarısı, nakit, sigorta bonoları ve kredi kartları dahil olmak üzere kefalet ödemelerini yapmak için önceden var olan yöntemleri detaylandırıyor ve listeye fiat teminatlı stablecoin’leri eklemeyi amaçlıyor. 

Tasarının Kabul Edilip Edilmeyeceği Henüz Belli Değil

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Tasarı, fiat teminatlı dijital varlıklar sınıfını içerecek şekilde eyaletin mevcut ceza usul yasasını değiştirmeyi hedefliyor. 

Bu kapsamda hangi stablecoin’lerin yer alacağı belli değilken, New York yetkililerinin bu sistemi kabul edip etmeyeceği de henüz net değil. Yeni yasa tasarısı, New York Başsavcısı Letitia James’in 5 Mayıs’ta devletin kripto borsaları üzerinde daha fazla güç sahibi olmasını sağlayacak yeni bir düzenleme önermesinin hemen ardından geldi. 

Önerilen mevzuat, New York yetkililerine mahkeme celbi çıkarma, eyalet yasalarını ihlal eden kripto firmalarına sivil cezalar uygulama ve dolandırıcılık veya yasadışı faaliyetlere karıştığı iddia edilen şirketleri kapatma yetkisi verecek. 

Bu tasarının sunulması, New York eyalet hükümetinin ceza muhakemesi yasasında stablecoin’leri barındırma isteğini gösterirken, James son aylarda kripto para birimlerine sert bir şekilde yaklaşıyor. 

James, 5 Ocak’ta eski Celsius CEO’su Alex Mashinsky aleyhine dava açmış ve son olarak 9 Mart’ta Seyşeller merkezli kripto borsası KuCoin’e kayıt olmadan menkul kıymet ve emtia sattığı gerekçesiyle dava açmıştı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x