Yükleniyor...

New York’tan Kripto Para Alanındaki Yeni Girişimler İçin Lisans Kolaylığı

New York Finansal Hizmetler Departmanı Müdürü Linda Lacewell, kripto para birimlerini düzenleyicilerin desteğini hak eden önemli bir yenilik olarak görüyor.

new york tan kripto para alanindaki yeni girisimler icin lisans kolayligi

New York Finansal Hizmetler Departmanı Müdürü Linda Lacewell, kripto para birimlerini düzenleyicilerin desteğini hak eden önemli bir yenilik olarak görüyor.

Cato Enstitüsü tarafından düzenlenen Bankacılık Evrimi üzerine yakın zamanda düzenlenen bir sanal zirvede; önde gelen politika yapıcılar ve uzmanlar, düzenleyicilerin politika yoluyla tüketicilere fayda sağlayacak yenilikleri en iyi şekilde nasıl teşvik edebileceğini tartışıyor.

Özellikle Linda Lacewell, düzenleyicilerin geride durmasının ve girişimcilerin özellikle kripto para endüstrisindeki yeniliklere öncülük etmelerine izin vermesinin öneminden bahsediyor.

“Bu nedenle, kripto para biriminin bir yenilik ve finansal sistemin bazı yönlerine potansiyel bir alternatif olarak çok önemli olduğunu düşünüyorum. Hoşuma gitmesinin nedeni organik olması, geliştirilmiş olması ve zamanla daha sofistike hale gelmesi.”

2018’de bu departmanın başına geldiğinden beri Lacewell, New York’taki kripto para alanına girmek isteyen girişimler için lisanslama sürecini hızlandırmak için birçok değişiklik yaptı. Departman bu doğrultuda özellikle yeni başlayanlar için ağır lisans verme maliyetlerini ortadan kaldırmak için tasarlanmış bir koşullu lisans oluşturdu. Yani tam bir BitLicense başvurusu yapmak yerine koşullu lisans verilerek, yeni başlayanların mevcut lisans sahipleriyle yasal olarak Big Apple’da çalışmasına izin verilecektir.

“Benim görüşüme göre, yenilik için gerekli koşulları yaratmak istiyoruz. Ama inovasyon için fikirlerim yok, önceliklerimizin ne olduğunu biliyorum. Yalnız fikirleri olan insanlar girişimcilerdir. İnovasyonun geliştiğini görmek istiyoruz.”

Buna ek olarak Lacewell, lisanslı şirketlerin sanal para birimlerini onaylamasına izin verme yolunda girişimde bulundu. NYFDS, yenilikçiliği teşvik etmek için New York Eyalet Üniversitesi ile ortaklık kurdu ve bu, herkesin yenilikçi ve girişimcilerle projeler ve fikirler üzerinde işbirliği yapmasına izin verecek bir adım olarak görüldü.

“Sektör büyüdüğünden ve artık zamanla birlikte olgunlaştığından, her token listelemeniz gerektiğinde bize gelmek zorunda kalmamalısınız. Demek istediğim her lisansa ihtiyacınız olduğunda bize gelmek zorunda kalmamalısınız.”

Lacewell, finansal sisteme meşru bir alternatif sunmanın yanı sıra, kripto para biriminin akıllı, yenilikçi insanların neler yapabileceğini gösterdiğine inanıyor.

“Sektörü ve yeniliği teşvik etmeliyiz, şimdi daha iyi inşa etmek çok önemli ve tüketicinin korunmasını sağlamak da çok önemli. Özellikle şu anda, eyaletler ve federal düzenleyiciler olarak birlikte çalışmaya devam etmemiz gerekiyor.” 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x