Yükleniyor...

New York’un AG Ofisi Ek Yetki İstiyor

New York AG'nin ofisi, kripto firmaları üzerinde ek yetki istiyor.

New york3

New York AG’nin ofisi, kripto firmaları üzerinde ek yetki istiyor.

New York Başsavcısı Letitia James tarafından önerilen bir yasa tasarısına göre, kripto borsalarının dolandırıcılık kurbanı olan kullanıcılara tazminat ödemesi gerekebilir.

New York Başsavcısı Kripto Firmaları için Ek Yetki İstedi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

New York başsavcısı Letitia James’in Başsavcılığına kripto endüstrisini düzenlemek için daha fazla yetki verecek bir yasa önerdiği bildirildi.

Alameda CEOsu Mahkemeyle Is Birligine Gidiyor

5 Mayıs tarihli bir duyuruda, New York AG’nin ofisi, eyaletin 2023 yasama oturumunda Kripto Düzenleme, Koruma, Şeffaflık ve Gözetim Yasası veya CRPTO adlı bir yasa tasarısı sunmayı planladı. Önerilen yasa, New York yetkililerine mahkeme celbi çıkarma, eyalet yasalarını ihlal eden kripto firmaları için sivil cezalar uygulama ve dolandırıcılık veya yasadışı faaliyetlerde bulunduğu iddia edilen şirketleri kapatma yetkisini kapsıyor.

Başsavcı James açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

“Kripto para endüstrisindeki dolandırıcılık, çok uzun süredir yatırımcıların yüz milyarlarca kaybetmesine neden oldu ve en çok düşük gelirli yatırımcılar acı çekti. Bankalar ve diğer finansal hizmetler düzenleniyor. Kripto para birimi endüstrisi de öyle olmalı.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x