Yükleniyor...

NFT Fenomeni Hacklendi, Phising Paylaşımları Yapıldı

NFT Infuencer'ı Zeneca'nın Discord ve Twitter adresi çalınarak phising saldırı için kullanıldı.

NFT Fenomeni Hacklendi Phising Paylaşimlari Yapildi

NFT Infuencer’ı Zeneca’nın Discord ve Twitter adresi çalınarak phising saldırı için kullanıldı. Saldırı sonrası birçok yatırımcı zor duruma düşerken, hesabını kurtaran Zeneca, yaşananlar için topluluğundan özür dilerken zarara uğrayanların kendisi ile iletişime geçmesini istedi.

NFT Fenomeni Hacklendi, Phising Paylaşımları Yapıldı

NFT Fenomeni Zeneca Hacklendi! Saldırının Verdiği Hasar Bilinmiyor

NFT sektörü söz konusu olduğunda topluluğun önemli aşikâr. Birçok popüler NFT koleksiyonunun başarının arkasındaki en büyük temellerden birisi de yine bu topluluk gücü. Ancak bu güç, bazen yatırımcıların sonunu getirebiliyor. Öyle ki büyük takipçi kitlelerine sahip kişiler, paylaşımları ile yatırımcılara hitap ediyor ve bu kitle bazen yanlış yönlendirilebiliyor. Yaşanan bu son örnekte de benzer bir durum yaşandı.

Twitter üzerinden yaklaşık olarak 300 bin takipçiye sahip olan Zeneca_33 adlı Twitter kullanıcısı, Twitter ve Discord kanallarının erişimini kaybetti ve saldırganlar ele geçirdikleri bu hesabı pshising saldırısı için kullandı. Sahte airdrop bağlantıları ile birçok yatırımcıyı tuzağa çeken saldırganlar, bazı dikkatli kullanıcılar tarafından fark edildi.

Geçtiğimiz saatlerde hesaplarına yeniden erişlen Zeneca, olay hakkında çalışmaya devam ettiklerini ve yakın zamanda bir durum raporu yayımlayacağını açıkladı.

Bu noktada bu saldırının geçtiğimiz gün açıklama yapan Yuga Labs’in saldırı uyarısı sonrası gelmesi ise gözden kaçmadı. Yatırımcılar ise yaşanan bu olay sonrası Yuga Labs ve güvenlik ekibinden detaylı bir açıklama bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner