Yükleniyor...

NFT İşlem Hacmi İkinci Çeyrekte Yüzde 41 Düştü

Footprint Analytics, NFT sektörünün işlem hacmi gibi genel verilerini özetleyen ve analiz eden NFT Sektör Raporu’nu yayınladı.

NFT Islem Hacmi Ikinci Ceyrekte Yuzde 41 Dustu

Footprint Analytics, NFT sektörünün işlem hacmi gibi genel verilerini özetleyen ve analiz eden NFT Sektör Raporu’nu yayınladı.

Yılın başlangıcında başarılı bir ivme yakalayan NFT’ler popülerliğini korusa da ikinci çeyrekte azalan ilginin önüne geçemedi. NFT Sektör Raporu’na göre, 2022 yılının ikinci çeyreğinde NFT işlem hacmi yüzde 41’e düştü.

NFT İşlem Hacmi Düşüşte

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yıla iyi bir başlangıç yapan NFT’lere olan ilginin azalmasıyla birlikte işlem hacmi bu yılın ikinci çeyreğinde düşüşe geçti. Footprint Analytics tarafından oluşturulan ve 7 Ağustos’ta yayınlanan 2022 yılının ikinci çeyreğinde NFT Sektör Raporu, NFT işlem hacminin yüzde 41 düştüğünü gösteriyor.

Raporda, kripto para piyasasındaki düşük fiyatlar nedeniyle yatırım sermayelerinin koleksiyon, oyun ve sanat için NFT pazarına aktığı belirtiliyor. Bu olumlu ve olumsuz gelişmeler de NFT pazarını aktif bir hacmin içine soktu.

Mayıs ortasında Terra’nın çöküşüyle birlikte kripto piyasası önemli zorluklarla karşılaştı ve NFT piyasası soğudu. İlk çeyrekte 19,02 milyar dolar olan NFT işlem hacmi ise ikinci çeyrekte 11,26 milyar dolara düştü.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x