Yükleniyor...

NFT İşlemleri 5 Yılda 40 Milyona Ulaşacak

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırma, küresel NFT işlemleri sayısının 40 milyona çıkacağı belirtiliyor.

NFT Islemleri 5 Yilda 40 Milyona Ulasacak

Juniper Research tarafından yapılan bir araştırma, küresel NFT işlemleri sayısının 40 milyona çıkacağı belirtiliyor.

Metaverse’ün kabul görmesiyle birlikte geçtiğimiz yıl NFT pazarı büyüme yaşamıştı. Ancak, 2022 yılının başından itibaren kripto piyasasında yaşanan çöküş NFT pazarının da küçülmesine neden oldu. Çöküşten sonra mütevazı bir artış gösteren pazarın önümüzdeki yıllarda iki kat hacime ulaşacağı öngörülüyor.

NFT İşlemleri Uzun Vadede Artış Gösterecek

Juniper Research’ın hazırladığı raporda, 2022 yılındaki 24 milyonluk işlem sayısının 2027 yılına gelindiğinde 40 milyona çıkacağı belirtiliyor.

Metaverse’e yönelik artan talebi vurgulayan raporun içerisinde metaverse bağlantılı NFT’lerin önümüzdeki 5 yıl içerisinde en hızlı büyüyen NFT segmenti olacağı söyleniyor. 2022 yılında 600 bin olan işlemlerin, 2027 yılına kadar 9.8 milyona yükseleceği tahmin ediliyor.

Tüm bunların yanı sıra raporda; NFT alanına katılan kötü niyetli satıcıların, NFT’lerin kara para aklama ve dolandırıcılık gibi yasa dışı faaliyetler gerçekleştirmesi sektöre ve markalara zarar verebileceği söyleniyor. Dolayısıyla büyüme öngörüsü değişiklik gösterebilir. Çevresel sorunlar da büyüme öngörüsünün içine büyük endişe olarak giriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner