Yükleniyor...

NFT Koleksiyoncusunun Dalgınlığı Pahalıya Patladı!

Bir NFT koleksiyoncusu, NFT ile borç alma işlemi sırasında yanlışlıkla 135 bin dolarlık CryptoPunk'ını yaktı.

cryptopunk lose

Bir NFT koleksiyoncusu, NFT ile borç alma işlemi sırasında yanlışlıkla 135 bin dolarlık CryptoPunk’ını yaktı.

Brandon Riley isimli bir NFT yatırımcısı, NFT üzerinden borç alma işlemi yapmak isterken, varlığı yanlışlıkla bir yakma adresine gönderdi ve NFT’yi dolaşımdan kalıcı olarak sildi.

NFT koleksiyoncusu Riley, başka bir NFT almak amacıyla, elindeki NFT’yi borç almak için teminat göstermek istedi. Ancak, yanlışlıkla elindeki 135 bin dolarlık NFT’yi yaktı.

Koleksiyoncu, Yanlışlıkla 135 Bin Dolarlık CryptoPunk’ını Yaktı

NFT koleksiyoncusu Brandon Riley, 13 Mart tarihinde 77 Ethereum (ETH) ödeyerek CryptoPunk #685’i koleksiyonuna ekledi. Riley, bu varlığı uzun süre elinde tutmak istediği için borç alma işlemine sokmak istedi. Borç alma işlemine teminat olarak elindeki varlığı göstermek isteyen Riley, 135 bin dolarlık CryptoPunk‘ını yanlışlıkla yakım adresine gönderdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Riley, “İlk kısmı kendi adresimle yaptım. İkinci adımdaydım. Ama sonra beşinci adıma geldiğimde yakma adresi “9. proxyInfo” altında listelenen adres oldu ve talimatları aynen izlemem söylendi. Ben de yaptım. Sanırım bunu tek başıma denememeliydim.” dedi.

NFT teminatıyla borç alma işlemi gerçekleştiren Riley, ufak bir dalgınlığı sonucunda elindeki NFT varlığından oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner