Yükleniyor...

NFT Pazar Yeri OpenSea, İşlem Ücretlerini Kaldırmak İçin Ethereum İkinci Katman Çözümü Entegre Edecek

NFT (non-fungible token) pazar yeri OpenSea, ikinci katman ölçeklendirme çözümü Immutable X'in kullanımını desteklemeyi planlıyor.

nft pazar yeri opensea gas ucretlerini kaldirmak icin ethereum ikinci katman cozumunu entegre edecek 2

NFT (non-fungible token) pazar yeri OpenSea, ikinci katman ölçeklendirme çözümü Immutable X’in kullanımını desteklemeyi planlıyor. 

Basın açıklamasında yer alan bilgiye göre, OpenSea’nin Ürün Başkanı Nate Chastain, Immutable X’i OpenSea’ye entegre edilmesiyle kullanıcıların “Ethereum ağının güvenliğinden ödün vermeden gas fee (işlem ücreti) ödemek zorunda kalmadan bir ticaret deneyimi” yaşamasına olanak tanıyacağını söylüyor. Chastain ekledi:

“Bunu yalnızca mevcut Immutable X projelerini daha iyi desteklemek için değil, aynı zamanda bu ölçeklendirme çözümünden yararlanacak OpenSea’daki gelecekteki oyun geliştiricileri ve oyuncuları için de sunuyoruz.”

Immutable, Naspers Ventures, Galaxy Digital ve Apex Capital Partners gibi yatırımcılar tarafından desteklenen, daha erişilebilir ve sorunsuz bir ticaret platformu oluşturmaya odaklanan Avustralya merkezli bir şirkettir.

Immutable X, Ethereum blokzincirindeki NFT’ler için anında ticaret onayı ve yüksek ölçeklenebilirliğe sahip ilk ikinci katman ölçeklendirme çözümüdür. Şirkete göre saniyede en az 9.000 işlem ve işlem ücreti (gas fee) gerektirmez. Protokolün, geliştirme ekibinin geçmiş yorumlarına dayanarak bu baharda hayata geçirilmesi bekleniyor.

İkinci katman çözümlerinin amacı, bu bağlamda birinci katman ağı olarak bilinen Ethereum blokzinciri dışındaki işlemleri ele alarak uygulamaları ölçeklendirmeye yardımcı olmaktır. NFT’ler kapsamında, bu token’ların doğası, zincir üzerinde hareket etmelerini veya ticaret yapmalarını pahalı hale getirebilir. Esasen, ikinci katman çözümleri oluşturan ekipler, bu basım ve ticaret süreçlerini daha ölçeklenebilir, daha hızlı ve güvenilir hale getirmeye çalışıyor.

Dapper Labs’in Flow’u gibi NFT’ye özgü ürünler, Matic ve Ronin gibi yan zincirler, plazma kanalları ve durum kanalları dahil olmak üzere birkaç farklı çözüm türü vardır. Immutable X, geçerlilik kanıtlarını kullanan bir “ZK-rolls” olarak kabul edilir. Bu, bir kriptografik kanıt zincir üzerinde kabul edildiğinde, kullanıcılar işlemlerin geçerli ve değişmez olduğuna dair anında onay alır.

Geliştirme haberi, OpenSea’nın a16z liderliğindeki bir finansman turunda 23 milyon dolar toplamasının hemen ardından geldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner