Yükleniyor...

NFT Piyasası, Bu Noel’i de Sancılı Geçirdi!

NFT piyasasındaki ticaret hacmi, 20 Aralık tarihinde 24 milyon doların üzerindeyken 25 Aralık'ta 13 milyon dolara düştü.

NFT Piyasasi Bu Noeli de Sancili Gecirdi

NFT piyasasındaki ticaret hacmi, 20 Aralık tarihinde 24 milyon doların üzerindeyken 25 Aralık‘ta 13 milyon dolara düştü.

Kripto para piyasası, yılın sonlarına gelindiğinde en hacimsiz dönemlerini geçirmeye başladı. Özellikle yıl sonu planlamaları ve Noel tatilleri, sektördeki yatırımcıların çekilmesini etkileyen etmenler oldu. Kripto para birimlerinde yaşanan düşüş, NFT ve metaverse alanında da büyük bir hacimsizliği beraberinde getirdi. Son olarak NFT piyasasındaki hacim, iki yıldır Noel dönemine girildiğinde büyük bir düşüş yaşıyor.

NFT Piyasasına Olan İlgi, Noel Döneminde Dibi Görüyor!

Kripto para ve NFT piyasasında, sancılı ve karamsar geçen 2022 yılı bitmek üzere. Bu yıl, sektörde yaşanan kötü senaryoların etkisiyle yatırımcıların ilgisi giderek kayboldu. Özellikle yılın sonlarına gelindiğinde, sektördeki hacim yılın başına göre yüzde 80’lik bir düşüşle karşılaştı.

Diğer taraftan NFT piyasası, ayakta kalmanın yollarını arıyor. Sektöre olan ilgi ve benimsenme artış gösterse de ticaret hacimlerinde ciddi düşüşler gözlemlendi. Özellikle son iki yıldır, 20-25 Aralık arasında ciddi bir hacim kaybı öne çıktı.

2021 yılının Noel döneminde NFT hacmi, 22 Aralık‘ta 80.8 milyon dolarlık seviyeden 25 Aralık‘ta 64.3 milyon dolara geriledi. Sadece Noel döneminin etkisi, 20 milyon dolarlık bir hacim kaybına neden oldu. Son olarak 2022 yılının Noel döneminde, 20 Aralık ile 25 Aralık arasında yüzde 46‘lık bir düşüş yaşadı.

Ancak diğer taraftan, Noel düşüşü Bored Ape Yatch Club’ı (BAYC) etkilemedi. BAYC‘ın taban fiyatı, bu Noel’de artış gösterdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x