Yükleniyor...

NFT Platformu OpenSea, 23 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

OpenSea, son haftalarda non-fungible token alım satımına girmesiyle popülaritesini patlatan bir avuç NFT pazar yerinden biri oldu.

opensea

OpenSea, son haftalarda non-fungible token alım satımına girmesiyle popülaritesini patlatan bir avuç NFT pazar yerinden biri oldu. Bugün, girişim, Naval Ravikant, Mark Cuban, Alexis Ohanian, Dylan Field ve Linda Xie dahil olmak üzere bir dizi melek yatırımcı ve firmanın katılımıyla Andreessen Horowitz liderliğinde 23 milyon dolarlık bir fonu kapattığını duyurdu.

OpenSea, 2017 yılında piyasaya sürüldü. O zamanlar CryptoKitties çılgınlığı, Ethereum’un sunduğu şeylerin çoğuydu ve ilk NFT projeleri, hevesli ama her şeyden daha meraklı bir topluluk tarafından yavaş yavaş benimsendi.

2021’de hızlı bir şekilde ilerlerken, NFT’lerin kesinlikle önem kazanmaya başladığını görüyoruz. Gün geçtikçe genişleyen dijital ürünler pazarı, büyük ölçüde oyun devleri ve daha büyük medya kuruluşları arasında daha fazla benimsenmeye başlandı. Erken dönem dijital içerik oluşturucularının da bu pazarları hayranlarıyla daha doğrudan bağlantı kurmak ve bağımlı oldukları devasa platformları atlamaya başlamak için kullanabilecek.

Teknoloji geliştikçe hala bazı erken eleştiriler de gelmeye devam ediyor. Örneğin Ethereum, enerji yoğun proof of work’ten nihayetinde daha verimli bir proof of stake standardına geçmeyi taahhüt etse de, mevcut yapı verimli olmaktan uzak. Bu da ilk NFT sanatçılarının çoğunu çevreleyen eleştirilerin ortaya çıkmasına neden oldu. İklim değişikliği endişeleri, yüksek ücretler bu eleştirilerin odağında yer alıyor. Ama Şubat ayında OpenSea, daha verimli Tezos tabanlı NFT’leri desteklediğini duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner