Yükleniyor...

NFT Şiir, 75.000 Dolara Satıldı!

Arch Hades isimli şair tarafından oluşturulan bir NFT, Nifty Gateway'de 75.

nft siir

Arch Hades isimli şair tarafından oluşturulan bir NFT, Nifty Gateway’de 75.000 dolara satıldı. Bu eser şarkıcı RAC ve tasarımcı Andrés Reisinger’in 75 kartpostallık koleksiyonundan bir parça.

Her kartpostal, Rac’ın benzersiz bir dakikalık şarkısını içerir ve bu, bu şiiri NFT olarak satılan ilk önemli şiir haline getirir:

“Sadece benim duyabileceğim bir şarkı söylüyorsun / Ve benimkini duyan tek kişi sensin.”

Hades’in yazdığı şiir, sadece 45 dakika süren çevrimiçi bir müzayedede 75.000 dolara satıldı. Koleksiyonda Arch tarafından bir kartpostal üzerine yazılmış bir şiir yer alıyordu. Genel olarak yetmiş beş kopya satıldı. Hades’in kendi hikayesi ise epik. Çok satan bir şair olan Arch, çalışmalarını düzenli olarak (neredeyse her gün) Instagram’da yayınlıyor ve çeşitli koleksiyonu var.

Ancak Tatler dergisinde anlatılan arka planı oldukça sıra dışı. Başlangıç ​​olarak, Arch Hades şaşırtıcı olmayan bir şekilde gerçek adı değil. Rusya’da doğdu, babası öldürüldükten sonra çocukken İngiltere’ye gitmek için St Petersburg’dan kaçtı. Başlangıçta İngilizce konuşamıyordu. Daha sonra ise kendini “İngiliz üst tabaka toplumunun kalbinde” buldu. O zamandan sonra yatılı okul, genç yaşta evlilik ve boşanmanın ardından başarılı bir şaire dönüştü. Hades ayrıca başka bir NFT platformu olan Zora’da her biri bir cümle içeren iki NFT’ye daha sahip.

NFT Sanatçılara Olanak Sağlıyor

NFT ortamı, sanat eserinin orijinalliğini kanıtlamanın basit ama objektif hilesiyle şiirin yanı sıra sanat yayıncılığını ve yaşam tarzını da açarak bu konuda büyük ölçüde yardımcı olabilir. RAC, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor:

“Kariyerimde ilk defa tamamen bağımsızım. Bu, yapım aşamasında 10+ yıl oldu. Kendi plak şirketim Minerva aracılığıyla müzik yayınlayacağım ve Minerva Publishing aracılığıyla yayınlayacağım.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x