NFT Spor Ayakkabı Pazar Yeri Futures Factory 2,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı • Coinkolik
Yükleniyor...

NFT Spor Ayakkabı Pazar Yeri Futures Factory 2,5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blockchain tarafından desteklenen dijital spor ayakkabı pazarı, kripto dünyasını ve yaratıcı ekonomiyi birleştiren yeni şirketler için 2,5 milyon dolar topladı.

futures factory

Blockchain tarafından desteklenen dijital spor ayakkabı pazarı, kripto dünyasını ve yaratıcı ekonomiyi birleştiren yeni şirketler için 2,5 milyon dolar topladı.

Geçen yıl kurulan ve Fransa merkezli olan Futures Factory, Cuma günü yaptığı açıklamada, Avrupa’nın en iyi yatırımcılarından özellikle Seedcamp, Stride, Voodoo’nun kurucu ortakları, Kima Ventures ve RTP Global’den raundu artırdığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Futures Factory, kullanıcıların toplayabileceği ve ardından video oyunlar gibi artırılmış gerçeklik platformlarında kullanabileceği sanal spor ayakkabı satmak için bir pazar yeridir. Kullanıcılar ayrıca sanal spor ayakkabılarını fiziksel spor ayakkabılara da dönüştürebilir.

Futures Factory’nin daha önce dijital spor ayakkabı markası Satoshi Studio’yu kuran kurucu ortağı Nicolas Romero, yatırımcıların yaratıcı ekonomide yükselişte olmanın yollarını aradığını söyleyerek şunları ekledi;

“Yaratıcı ekonomiyi kullandığımız için bunlarla ilgilenen birkaç yatırımcı bize ulaştı. Yatırımcılar, yeni iş modelleriyle ilgileniyorlar.”

Şirket, “spor ayakkabı üretimini finanse etmek” için artırılmış gerçeklik teknolojisinin yanı sıra NFT’leri kullanarak, “spor ayakkabı üretimi için bekleme süresini daha eğlenceli hale getirerek” yaratıcıları ve müşterileri desteklemeyi umuyor.

Romeo NFT’lerle ilgili şöyle konuştu;

“NFT’ler, müşterilerinizle bağlantı kurmanın ve sanat eserinden para kazanmanın harika bir yoludur. Birçok tasarımcının iş bulmakta zorlandığını gördük. İşe spor ayakkabı tasarlayarak başlarlarsa, becerilerini geliştirmelerine yardımcı olabiliriz.”

Romero, ardından şunları söyledi;

“NFT’ler, sevenlerinizle bağlantı kurmanın ve sanat eserinizden para kazanmanın harika bir yolu. Sahiplerin doğrudan sanatçıyla tartışmasına izin verebilir, daha iyi bağlantı kurmaları için onlara araç olabilir.”

NFT’leri kullanmanın çevresel etkisi hakkında endişeler var.  

Futures Factory, “sürdürülebilir bir blok zinciri kullanmayı” umuyor ve şu anda Ethereum kullanmaktan uzaklaşıyor.

Romero, Sifted’e konuyla ilgili şöyle konuştu;

“Karbon nötr olmak için bazı planlarımız var. Satoshi Studio, şirketlerin yeniden ağaçlandırma çalışmalarıyla karbon emisyonlarını telafi etmelerine yardımcı olan Pur Projet adlı bir şirketle çalışıyor. Sürdürülebilirlik temel hedeflerimizden biri. Üretimi boşa harcamak istemedik, bu nedenle satış öncesi, talep odaklı bir modeli benimsedik.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x