Yükleniyor...

NFT Uygulaması Rebase’de İşler Karıştı

Rebase'in kurucu ortaklarından Krzysztof Gagacki'nin şirketin diğer kurucu ortağı Edmond Truong'a karşı sekiz ayrı şikayette bulundu.

dava

Rebase’in kurucu ortaklarından Krzysztof Gagacki’nin şirketin diğer kurucu ortağı Edmond Truong’a karşı sekiz ayrı şikayette bulundu.

Popüler NFT uygulamalarından biri olan Rebase’de işler giderek kızışıyor. Rebase’in kurucu ortaklarından olan Krzysztof Gagacki’nin Kaliforniya’daki Birleşik Devletler Bölge Mahkemesi’nde 17 Nisan’da ilettiği bir dosyayla birlikte, şirketin diğer kurucu ortağı Edmond Truong’a karşı sekiz ayrı şikayette bulundu. Gagacki, Truong’a yönelik sözleşme ihlali, güvene dayalı görev ihlali, karalama ve ticari marka ihlali suçlarından yargılama talep ettiğini belirtti. Karşılıklı cephelerin oluşturulduğu bu tartışma, özellikle de NFT ekosisteminde büyük yankı uyandırdı.

Şirketin Kurucu Ortakları, Birbirlerine Savaş Açtılar

Şirketin kurucu ortakları arasındaki profesyonel ilişkinin tam olarak ne zaman kötüye gittiği belli değil. Fakat Gagacki, Truong’un 27 Ekim 2022’de sahip olup kontrol ettiği ayrı bir cüzdana 2 milyon doları, bilgisi olmadan üzerine geçirerek bir ortaklık sözleşmesini ihlal ettiğini iddia etmişti.

Gagacki ise, fonların yüzde 50’sine sahip olduğunu iddia ediyor ve Truong’un kendisine dijital cüzdanın şifresini vermeyi reddettiğini belirtmişti. İkili arasındaki karşılıklı atışmalar ve iddiaların nereye varıcağını ise büyük merak konusu haline geldi. NFT uygulamalarının popüler isimlerinden Rebase’in böyle bir duruma düşmesi, NFT platformlarını ve NFT severleri olumsuz etkilemiş görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner