Yükleniyor...
Sponsored

NFT Yatırımcısı 15 Milyon Dolarlık Cüzdanını Kaybetti

Bir NFT yatırımcısı, yaklaşık değeri 15 milyon dolar olan 141 adet CryptoPunks NFT'sini tuttuğu cüzdanını kaybetti.

NFT Yatirimcisi 15 Milyon Dolarlik Cuzdanini Kaybetti

Bir NFT yatırımcısı, yaklaşık değeri 15 milyon dolar olan 141 adet CryptoPunks NFT’sini tuttuğu cüzdanını kaybetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Özellikle Ethereum (ETH) ağında ortaya çıkan NFT ürünleri, ilk günden bu yana yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Daha çok menkul kıymet olarak değerlendirilen bu ürünler, kripto paralar gibi aktif işlem ticaretinde kullanılamıyor. Bu nedenle NFT almak isteyen yatırımcılar, değerleneceği günü beklemek amacıyla cüzdanlarında saklıyor.

NFT Koleksiyonu CryptoPunks En Popüler Ürünlerden Biri Oldu

Kripto yatırımcıların NFT ile tanışmasındaki en önemli unsur CryptoPunks oldu. İlk çıktığı dönemlerde henüz tanınmayan proje, çok ucuz bir miktara mint‘lenebiliyordu. Bu fırsatı değerlendiren bir yatırımcı, sadece 0.02 adet ETH karşılığında 141 parça CryptoPunks NFT’si mineledi.

Punkların değeri, NFT popülaritesiyle birlikte paralel olarak artış gösterdi. Küresel çapta en çok bilinen ve ilgi gören ürünlerden biri olan CryptoPunks NFT’leri, ilk yatırımcılarını zengin etmeyi başardı. Bu yatırımcılardan biri olan smithdavid888, 0.02 ETH karşılığı elde ettiği Punkları ilk günden beri cüzdanında tuttu. Yaklaşık değeri 15 milyon dolara çıkan bu ürünler, topluluk tarafından ilgi görmeye başladı.

Bu anonim cüzdan, topluluk tarafından sürekli olarak takip edildi. Nansen araştırmacısı, cüzdandaki inaktifliğe dikkat çekerek incelemeye başladı. Verilerden yola çıkan araştırmacı, cüzdanın unutulmuş olduğunu fark etti. Hiçbir işlem yapılmayan ve sosyal medya adresinde askıya alınmış hesap bulunan cüzdan, aylardır sahibinin erişiminde değil. Topluluk bu durumu, CryptoPunks yakımı olarak alaycı bir dille değerlendirdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x