Yükleniyor...

NFT’ler Küçük Yaştaki Sanatçıların da Dikkatini Çekiyor

Günümüzde NFT'ler her yaş grubunun dikkatini çekmeye başladı.

5345901

Günümüzde NFT’ler her yaş grubunun dikkatini çekmeye başladı. Daha önce de NFT çalışmalarını tanıtan 11 yaşındaki Selim Şamil, bu alanda ilerlemek istiyor.

İHA’nın haberine göre Selim Şamil, resim yaparak özgürleştiğini ve NFT’ler sayesinde çalışmalarını dijital ortama aktardığını ifade etti. Şamil, “Dijital dünya, oldukça kapsamlı ve herkesi içine alan bir dünya. Dijital dünya, bana ve hayallerime oldukça fazla katkıda bulundu” ifadelerini kullandı.

4773942

İHA’ya açıklamalarda bulunan Şamil, şunları söyledi:

“Şu anda 11 yaşındayım ve bugüne kadar birçok resim yaptım. Resim yapmanın beni geliştirdiğine ve özgürleştirdiğine inanıyorum. Bu nedenle resim yaptığım her an kendimi çok huzurlu hissediyorum. Biliyorsunuz son dönemlerde teknoloji oldukça fazla gelişti. NFT de gelişen teknolojinin bir ürünü. Birçok kişi, benzersiz ve özgün çalışmalarını dijitale çevirerek sanat eserlerinin tanıtılmasını sağlıyor. Biz de babamla birlikte bu konuda çalışmalarda bulunduk. Resimlerimi dijitale taşıyarak aslında bu alana bir giriş yaptık.”

NFT Çalışmalarından Bahsetti

NFT çalışmalarından söz eden 11 yaşındaki sanatçı şu ifadeleri kullandı:

“Global bir NFT sitesine ‘GetaNFT’ markamız ile giriş yaparak resimlerimizi buraya aktardık. İlk zamanlarda herhangi bir hareketlilik olmasa da zamanla sosyal mecrada resimlerim tanınmaya başladı. Bu durum beni gerçekten çok mutlu etti. ‘MonsterFamily’ adlı bir koleksiyonumuz çok beğeni topladı. GetaNFT markamızın satış hacmi 250 bin dolara kadar çıktı. Başarımın takdir görmesi benim için her şeyden çok daha önemliydi. Yaptığım çalışmalarla kimsesiz çocukların hayatlarına dokunmak istiyorum. Herkesin bir hayali olsun diye hayallerimi resimleştiriyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
pınar top
pınar top
1 yıl önce

nft platformunda çok iyi çalışmaları var. tebrik ederim.

Ekran Resmi 2022-05-26 10.14.46.png
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x