Yükleniyor...

NFT’ler Türkiye’de İyi Bir Benimsemeye Sahip

Kaspersky tarafından yapılan bir ankette, Türkiye'deki anket katılımcılarının yaklaşık yüzde 70'i NFT'ler hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

KASPERSKY NFT

Kaspersky tarafından yapılan bir ankette, Türkiye’deki anket katılımcılarının yaklaşık yüzde 70’i NFT’ler hakkında bilgi sahibi olduğunu belirtti.

Güvenlik şirketi Kaspersky, bireylerin blockchain aracılığıyla oluşturulan dijital varlıklar hakkındaki fikirlerini anlamak için bir araştırma yaptı. Kaspersky, bu araştırmaya anket aracılığıyla fikir katılımı sağladı.

Ankete Türkiye’den katılanların yüzde 70‘i NFT’ler hakkında bilgili olduğunu ifade ederken, yüzde 24‘lük kısmın NFT’ler hakkında hiçbir şey bilmediğini söylemesi dikkat çekti.

Kaspersky, NFT’ler Hakkında Araştırma Yaptı

Güvenlik şirketi Kaspersky, NFT’lerin Türkiye’deki benimsemesine yönelik bir araştırma gerçekleştirdi.

Kaspersky’ın araştırmasında, anket ile bireylerin görüşleri alındı. Türkiye’deki anket katılımcılarının yüzde 70’inin NFT hakkında bilgisi olması dikkat çekerken, yüzde 24’ünün hiçbir şey bilmemesi güvenlik konusunu gündeme getirdi. Bu farkındalık eksikliği, bu alandaki finansal ve siber risklerle karşılaşma olasılığını artıran bir tehdit unsuru olarak öne çıkıyor. Bilinmeyen bir üründe, daha fazla istismar söz konusu olabilir.

Ayrıca, NFT‘lere ilgi duyanların üçte biri, bu teknolojinin dijital alanlarda spekülasyon aracı olarak kullanılabileceğini düşünüyor. Ankete katılan bireylerin yüzde 17‘si, NFT’nin insanları internet ortamında dolandırmak için kullanılan bir ürün olduğunu belirtti.

Ancak, Kaspersky’ın anketine katılan bireylerin yüzde 74‘ünün, NFT’nin dijital varlıkların ticareti için yeni ve geleceğe dönük bir yol olduğunu düşünmesi dikkat çekiyor. Diğer bir veriye bakıldığında, ankete katılanların yüzde 65‘i dijital varlıkların belirsizlik sağlayabileceğine inanıyor.

NFT’lerin geleceğine bakıldığında, ankete katılanların yüzde 70’i NFT’lerin gelecekte daha yaygın bir hale geleceğini düşünüyor. Ancak, yüzde 27’lik katılım, NFT’lerin aldatmaca olduğu yönünde.

Bu araştırma ve anketle ilgili görüşlerini paylaşan Kaspersky Teknik Uzmanlık Başkanı Emad Haffar, şunları söyledi;

“NFT’ler günümüzün gözde konuları arasında, ancak insanlar NFT piyasasında dolandırıcılık girişimleriyle karşı karşıya kalabilir. Kullanıcılardan bu konuyla ilgili herhangi bir haber veya spekülasyon söz konusu olduğunda dikkatli olmalarını istiyoruz. Yeni bir teknoloji veya trend ortaya çıktığında konu mümkün olduğunca fazla bilgi edinmek, finansal olanlar da dahil olmak üzere tüm riskleri analiz etmek ve böyle sıcak konuların siber suçlular için her zaman özel bir çekiciliğe sahip olduğunu akıldan çıkarmamak çok önemli.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner