Yükleniyor...

NFT’lere Olan İlgi Artıyor: Trend Yeniden mi Başlayacak?

Yuga Labs'in düzenlemiş olduğu NFT müzayedesiyle sektöre büyük hareketlilik geldi, NFT furyası tekrardan başlıyor olabilir.

NFT

Yuga Labs’in düzenlemiş olduğu NFT müzayedesiyle sektöre büyük hareketlilik geldi, NFT furyası tekrardan başlıyor olabilir.

Yatırımcılar NFT sektörüne tekrardan gözlerini çevirmiş durumda. Olası NFT trendini tetikleyebilecek durum olarak, Yuga Labs‘in uzun zamandır üzerinde çalıştığı Bitcoin (BTC) NFT Müzayedesi, yatırımcılardan büyük ilgi görmüş durumda. Toplamda 288 kişinin katıldığı dev NFT müzayedesinde, en değerli parça 7.11 BTC‘den satışa sunulmuş oldu. NFT denilince akla gelen ilk platform olan OpenSea’ya bakıldığında ise, yakın zamanda inanılmaz hacim artışı gerçekleşmiş durumda.

Amazon’un, NFT Pazaryeri Kuracağı Yönünde İddialar!

Teknolojinin öncüsü olan şirketlerden Amazon, önümüzdeki aylarda NFT Market Pazaryeri’nin açılacağına iddialar ortaya atıldı. Şuandan itibaren 15 NFT koleksiyonunun olduğuna dair hakkında söylentiler çıkan Amazon, NFT yatırımcısında büyük heyecan yaratmış durumda. Ayrıca Amazon Digital Marketplace‘ın Nisan ayı içersinde faaliyete girmesi de söylentiler arasında yer alıyor. İddialara göre açınılması beklenen platform, ilk olarak ABD tarafında hizmete girecek.

FnnmvxpacAEyRsr

Amazon’un duyurmuş olduğu dev adım, NFT sektörünün gündemine oturmuş durumda. Ayrıca Amazon’un yayınladığı bilgilere göre, Amazon Digital Marketplace üzerindeki NFT’ler sadece Amazon hesabından ve kredi kartı ödeme yöntemiyle alınabilecek.

Popüler NFT Platformu OpenSea’da Dev Hacim Artışı

NFT furyasının başladığı günden bu yana en popüler ve en çok işlem gören OpenSea platformunda bir veri dikkat çekmiş durumda. 20 Şubat tarihinde OpenSea‘da Ethereum (ETH) paritesinde dönen hacim, NFT yatırımcılarının dikkatini topladı. Son zamanlarda stabil şekilde ilerleyen ETH hacim grafiği, 20 Şubat tarihine bakıldığında ise OpenSea platformu, 139.601 ETH‘lik işlem hacmi görerek sektörde yankı uyandırdı.

Ekran Resmi 2023 03 07 10.29.25

Özellikle de Yuga Labs’in düzenlemiş olduğu NFT müzayedesiyle tekrardan ön plana çıkan NFT sektörü, giderek yatırımcı kazanıyor. OpenSea platformu üzerindeki NFT koleksiyonlarının da hızla fiyatlaması, NFT trendinin tekrar başlayabileceği konusunda ipuçları veriyor olabilir.

NFT Koleksiyonlarının Değerleri Uçuşa Geçti!

30 günlük zaman dilimine dönüp bakıldığında, NFT koleksiyonlarında inanılmaz değer kazanma ve hacimlenme görülüyor. NFT yatırımcıları özellikle son haftalarda tekrardan sektöre yönelmiş durumda. NFT koleksiyonu denilince akla gelen ilk isim olan “BoredApeYachtClub“, son 30 gün içersinde yüzde 162 oranında hacim artışı göstererek NFT yatırımcısının dikkatini çekmiş durumda. Diğer NFT koleksiyonlarına dönüp bakıldığında ise, inanılmaz oranda Floor artışları göze çarpıyor.

Ekran Resmi 2023 03 07 10.37.05

NFT Trendini Blur Platformu Tetikleyebilir

Popüler NFT platformu Blur’ın token’ı BLUR, gerçekleştirdiği airdrop sonrası 500 milyon dolarlık işlem hacmine ulaşarak büyük ilgi toplamıştı. Blur platformunda aktif kullanıcılara Airdrop şeklinde BLUR gönderilmişti. Airdrop miktarı ise, kullanıcıların platform üzerindeki aktifliklerine göre değişiklik gösterdi.

blur

Popüler zamanında 530 milyon dolar hacime ulaşan Blur, NFT’leri pozitif anlamda tetiklemişti. Ayrıca Coinbase kripto borsasında 1 dolardan listelenen BLUR, yatırımcılarına inanılmaz oranda kazançlar sağlamıştı. Yaptığı Airdrop sonrası büyük ilgi kazanan NFT platformu Blur, başlayabilecek olası bir NFT trendinin en büyük destekçilerinden olabilir.

Sosyal Medya Kullanıcıları, NFT Ateşine Odun Atıyor

Özellikle de NFT koleksiyonlarının tanınan yüzü olan BoredApeYachtClub tarafındaki yükselişe geçme durumu, NFT yatırımcısına güven veriyor durumda. Sosyal medya taraflarına baktığımızda ise, NFT konusunun gündeme bomba gibi düştüğünü görüyoruz. Birçok popüler sanatçının NFT‘lere yönelik sosyal medya paylaşımları artışa geçmiş durumda. Birçok NFT yatırımcısı NFT çekilişlerini yeniden düzenlemeye başladı. Sosyal medya tarafından ardı ardına gelen NFT‘ye yönelik destekler büyük ilgi çekmiş durumda. Yuga Labs’in düzenlemiş olduğu dev NFT müzayedesi ise, başlayabilecek NFT trendinin öncüsü konumunda.

AdobeStock 389328016 Editorial Use Only

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner