Yükleniyor...

Nihat Hatipoğlu, Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralarla İlgili Konuştu: Haramdır Diyemiyorum

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, kendisine yöneltilen bir soru üzerine kripto paralarla alakalı açıklamalarda bulundu.

hatipoglu bitcoin

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu, kendisine yöneltilen bir soru üzerine kripto paralarla alakalı açıklamalarda bulundu. Hatipoğlu, konuyla alakalı olarak net dini bir yanıt veremedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlahiyatçı Nihat Hatipoğlu,, kendisine gelen “Kripto parayla hacca ve umreye gitmek haram mı?” şeklindeki soruya cevap verdi. Hatipoğlu, kripto paralardan uzak durulması gerektiğini vurgulasa da “Ama haramdır diyemiyorum” şeklinde konuştu. Hatipoğlu, “Uzak durulması konusunda tavsiye ediyorum. Çünkü olmayan bir para var ortada. Ama haramdır da demiyorum” yanıtını verdi.

Hatipoğlu, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

Kripto para konusunda doğrusu çok gönülden caizdir diyemiyorum. Borsada bir değer var, görüyorsunuz ele dokunur, fabrika var. Borsada bir sakınca yok ama kripto para, Bitcoin benzeri şeyler konusunda gönülden bir şey diyemiyorum. Haram konusunda da bir şey diyemiyorum. En azından uzak durulması konusunda kanaatim var. Çünkü olmayan bir para var ortalıkta, mal var ortada, her şey internet üzerinden oynamaya devam ediyor. Uzak durmanızdan yanayım ama haramdır da demiyorum.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x